Czytających: 10819

III-liga koszykarzy: Sudety ograły Spartakusa

Sobota, 15 marca 2014, 10:24
Aktualizacja: Niedziela, 16 marca 2014, 10:49
Bardzo prestiżowo potraktował derby Jeleniej Góry w III–lidze trener Ireneusz Taraszkiewicz. W piątkowy wieczór na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej miał do dyspozycji drugoligowy skład, który pokonał Spartan 79:66.

Bez braci Rzeszowskich przyszło grać piątkowe derby koszykarzom Spartakusa. Do gry wrócili Gniadzik i Góra, ale zespół, który powalczy o awans do II-ligi nie był w stanie tego dnia pokonać ekipy, która w wyższej lidze występuje "na co dzień".
Początek spotkania był dość wyrównany, dopiero w końcówce pierwszej odsłony gospodarze odjechali na 20:10, a kwarta zakończyła się wynikiem 22:14. W drugiej "ćwiartce" podopieczni Ireneusza Taraszkiewicz szybko powiększyli przewagę (30:15, 36:17, 41:22), do przerwy "rezerwy" Sudetów prowadziły 47:30.
Po zmianie stron Niesobski, Wilusz i Minciel dołożyli kolejne punkty i w 30 minucie Sudety II prowadziły już nawet 64:41. W decydującej kwarcie trener Taraszkiewicz spokojny o wynik dał więcej pograć młodym, Spartanie zbliżyli się na 9 "oczek" (70:61), ale ostatnie słowo należało do Raczka i Ostrowskiego, którzy mieli największy wpływ na rezultat czwartej kwarty i mecz zakończył się wynikiem 79:66.

KS Sudety II Jelenia Góra - KSW Spartakus Jelenia Góra 79:66 (22:14, 25:16, 17:13, 15:23)