Jelenia Góra: Sudety ograły Otmuchów

Niedziela, 1 listopada 2015, 8:38
Aktualizacja: 9:17
W sobotnim spotkaniu II–ligi koszykarzy KS Sudety bez większych problemów rozprawiły się z sąsiadującym w tabeli MKS–em Otmuchów. Szansę na pokazanie się trenerowi mieli młodzi gracze Sudetów, jednak jej nie wykorzystali.

Pierwsza połowa spotkania przy ul. Sudeckiej była bardzo przeciętna. Jeleniogórzanie nie byli w stanie odskoczyć od rywali, co udało się dopiero po przerwie. "Stara gwardia" pokazała kilka minut dobrej koszykówki, dzięki czemu nasza ekipa odskoczyła od rywali na 22 punkty (56:34). Wtedy na placu gry pojawili się młodzi, którzy jeszcze sporo muszą się uczyć, ale właśnie takie mecze jak ten sobotni, są doskonałą okazją do zbierania lekcji w praktyce. Na początku decydującej kwarty goście zmniejszyli straty do 11 "oczek", ale powrót na parkiet czołowych zawodników Sudetów odebrał przyjezdnym nadzieje (w 34. minucie było 67:47) i na plac gry wróciła jeleniogórska młodzież. Ostatecznie Sudety pokonały drużynę z malowniczo położonej miejscowości w woj. opolskim 71:58.

KS Sudety Jelenia Góra - MKS Otmuchów 71:58 (11:12, 18:15, 27:14, 15:17)