Sudety ograły Hawajskie Koszule

Wiadomości: II-liga koszykarzy
Sobota, 17 listopada 2012, 20:13
Aktualizacja: Niedziela, 18 listopada 2012, 12:09
Koszykarze Sudetów odnieśli drugie zwycięstwo w meczach wyjazdowych, tym razem okazali się lepsi od Hawajskich Koszul Żory wygrywając 92:76.

Spotkanie 7. kolejki II-ligi rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy 11:6 i 17:11, ale po 10 minutach to przyjezdni byli lepsi o jedno "oczko" (20:21). Od poczatku drugiej ćwiartki jeleniogórzanie powiększali przewagę i w 18 minucie prowadzili już 48:29 - wtedy na żorskim parkiecie brylowali bracia Niesobscy i Michał Kozak. Przed przerwą miejscowi zdołali nieco zmniejszyć stratę i było 38:50.

Po zmianie stron podopieczni trenera Czekańskiego ponownie odskoczyli utrzymując ok. 20-punktowy dystans nad rywalem. Na początku czwartek kwarty Suety osiągnęły najwyższą przewagę tego dnia, kiedy to na tablicy wyników po celnej trójce Łukasza Niesobskiego było 80:54! Bezpieczny rezultat sprawił, że na parkiecie pojawiła się jeleniogórska młodzież, która dowiozła do końca przekonujące zwycięstwo 92:76.

Już za tydzień koszakarze Sudetów zagrają przed własną publicznością w meczu przeciwko GKS-owi Tychy. Spotkanie zaplanowano na 24. listopada o godz. 18:30 w hali przy ul. Sudeckiej. W ligowej tabeli jeleniogórzanie awansowali na trzecia pozycję.

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory - Sudety Jelenia Góra 76:92 (20:21, 18:29, 16:25, 22:17)

HK: Ochodek 22, Marczyk 13, Kupczak 10, Torebko 10, Zadęcki 5, Przeliorz 5, Rduch 4, Szczotka 3, Białdyga 2, Zieliński 2, Jasiński, Anduła.

Sudety: R. Niesobski 23, Kozak 20, Czech 19, Ł. Niesobski 18, Minciel 7, Ostrowski 2, Wilusz 2, Raczek 1, Nadolski, Taraszkiewicz, Wojciul.