Czytających: 6912
Zalogowanych: 8

Polska: Sudety na tarczy

Niedziela, 18 marca 2007, 0:00
Wysokiej wyjazdowej porażki doznali w XXII kolejce II ligi koszykarzy zawodnicy KS Sudety Jelenia Góra ulegając w Opolu miejscowemu AZS – owi 57:81.

W meczu w Opolu do zespołu powrócił po kontuzji pierwszy rozgrywający Mariusz Matczak. Pojedynek w dwóch pierwszych kwartach był wyrównany, gdyż po 20 min jeleniogórzanie przegrywali tylko 26:28. Losy meczu rozstrzygnęły się w III odsłonie. Sudety w tym okresie raziły nieskutecznością w ataku, oddając szybkie rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Niemoc w ofensywie gości skrzętnie wykorzystali opolanie, wygrywając tą część gry różnicą aż 16 oczek 30:14. W ostatniej kwarcie Sudety nie były już w stanie odwrócić losów rywalizacji i spotkanie zakończyło się ich wysoka porażką 57:81.

W grze jeleniogórzan w całym meczu było widoczne zmęczenie psychiczne dobiegającymi powoli końca rozgrywkami ligowymi. Podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza zagrali także mało zdecydowanie w defensywie, gdyż w całym meczu popełnili tylko trzynaście fauli. W następnym meczu ligowym jeleniogórzanie zagrają, na własnym parkiecie 24 marca o godz. 18.00 z Olimpią Legnica.
Wyniki innych meczów: Olimpia Legnica-Pogoń Prudnik 96:78, Polonia Leszno-Stal II Ostrów Wlkp. 83:82. Pozostałe pojedynki w tej kolejce zostaną rozegrane w środę.

<b>AZS Opole – Sudety Jelenia Góra 81:57 (18:11, 10:15, 30:14, 23:17)</b>
<b>Sudety:</b> Samiec 17, Matczak 12, Wilas 7, Wilusz 6, Olszewski 6, Niesobski 5, Miłoń 2, Gniadzik 2, Milancej, Pielech.