Czytających: 10878

II-liga koszykarzy: Sudety na równi pochyłej

Sobota, 21 grudnia 2013, 22:17
Aktualizacja: 22:19
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra zanotowali już trzecią kolejną porażkę na parkietach grupy B II–ligi. Co ciekawe wszystkie poniesione zostały w starciach z ekipami ze Śląska. Rozpoczęło się od przegranej z liderem tabeli GKS–em Tychy, następnie przyszedł czas na słabsze mecze z KKS–em Mickiewicz Rozmus Katowice i Albą Chorzów.

O ile porażkę z drużyną z Tychów można było jeszcze jakoś wybaczyć, to kolejne dwa występy już raczej nie. KKS Katowice w zwycięskim pojedynku przeciwko nam odniósł pierwszy triumf u siebie w tym sezonie, a Alba wygrała zdecydowanie, bo różnicą 26 punktów – 98:72. Do przerwy jeleniogórzanie trzymali się jeszcze nieco wyżej plasujących się w tabeli chorzowian przegrywając 34:44. W 27. minucie na tablicy wyników było jeszcze 64:54 dla graczy Alby, ale od tego momentu przeciwnicy popisali się dziewięciopunktową serią znacznie przybliżając się do odniesienia ósmego zwycięstwa w tym sezonie. Tak też się stało – Alba wygrała ostatecznie 98:72.

Alba Chorzów – Sudety Jelenia Góra 98:72

Alba: Tokarski (21), Wójcik (20), Weselak (19), Gembus (16), Leszczyński (12), Batorski (5), Dobriański (3), Podbiał (2)

Sudety: Niesobski (18), Raczek (17), Kozak (14), Wilusz (12), Minciel (6), Ostrowski (5)