Czytających: 12161

II-liga koszykarzy: Sudety lepsze od MOSiR–u Cieszyn

Niedziela, 27 października 2013, 6:56
Aktualizacja: 6:57
Ze zwycięstwem z Cieszyna powrócili koszykarze II–ligowych Sudetów Jelenia Góra. Podopieczni Artura Czekańskiego pokonali rywali 86:72.

Początek spotkania należał do gości, którzy w 6. minucie po celnym rzucie Raczka prowadzili 10:5. Skutecznymi akcjami odpowiedzieli jednak miejscowi i po trafieniach Hajduka i Siwego mieliśmy kilkadziesiąt sekund później już remis po 10. Po kwadransie gry z przodu znów byli jeleniogórzanie wygrywając różnicą 7 „oczek” (26:19). Mniej więcej taki właśnie dystans punktowy utrzymał się pomiędzy obiema ekipami do przerwy, na którą Sudety zeszły prowadząc 39:34. Kluczowe dla losów pojedynku okazały się pierwsze minuty trzeciej kwarty. Przyjezdni szybko odskoczyli (47:34), przeciwnicy odpowiedzieli celną dwójką Kubika, ale kolejną serią popisała się nasza drużyna i na tablicy wyników było już 53:36 dla zawodników trenera Czekańskiego. W czwartej kwarcie gospodarze zniwelowali nieco straty jednak nie byli w stanie przekroczyć granicy 6 punktów. W końcówce znów odskoczyły jednak Sudety zwyciężając 86:72.

MOSiR Cieszyn – Sudety Jelenia Góra 72:86 (12:15, 22:24, 18:24, 20:23)

Sudety: Niesobski (28), Czech (20), Raczek (19), Minciel (9), Wilusz (6), Kozak (2), Ostrowski (2), Drąg, Nadolski