Zalogowanych: 19

II-liga koszykarzy: Sudety Jelenia Góra – GTK Gliwice 1:0!

Sobota, 23 marca 2013, 21:22
Aktualizacja: Niedziela, 24 marca 2013, 2:12
Wyjazdowe zwycięstwo w pierwszym meczu fazy play–off o awans do I–ligi odnieśli koszykarze Sudetów Jelenia Góra, którzy rozprawili się na wyjeździe z ekipą GTK Fluor Gliwice wygrywając 72:64. W rywalizacji do dwóch zwycięstw, Sudety prowadzą zatem 1:0, drugie spotkanie rozegrane zostanie w środę 27 marca o 18.00 w Jeleniej Górze.

W pierwszej kwarcie obie ekipy seriami zdobywały punkty. W 6. minucie Sudety wygrywały 13:7, by chwilę później przegrywać 13:16. Ostatecznie w lepszych humorach otwierającą odsłonę kończyli goście prowadząc 23:21. Decydująca o losach meczu okazała się druga ćwiartka wygrana przez jeleniogórzan 22:7. Do przerwy nasi koszykarze prowadzili wyraźnie, bo różnica 17 „oczek”. Po zmianie stron przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Miejscowi odrobili nieco straty ulegając ostatecznie naszej drużynie 64:72.

GTK Fluor Gliwice – Sudety Jelenia Góra 64:72 (21:23, 7:22, 17:15, 19:12)

GTK: Wróbel (17), Karolak (12), Bacik (12), Podkowiński (11), Wiekiera (9), Podulka (3), Soehrich, Kołcz, Nawrot, Szymański

Sudety: R. Niesobski (18), Kozak (14), Czech (12), Wilusz (9), Ł. Niesobski (8), Raczek (6), Minciel (4), Wojciul (1)