Zalogowanych: 5

II-liga koszykarzy: Sudety gromią lidera!

Niedziela, 16 lutego 2014, 19:59
Aktualizacja: 23:04
W niedzielnym spotkaniu II–ligi Sudety Jelenia Góra pokonały lidera rozgrywek GTK Gliwice 82:66. To dopiero druga porażka gliwiczan w tym sezonie.

Zdaniem wielu fachowców na czterech miała zakończyć się seria zwycięstw koszykarzy Sudetów, którzy w 19. kolejce podejmowali lidera rozgrywek, GTK Fluor Gliwice (bilans 17 zwycięstw i 1 porażki przed tą kolejką). Lokalni kibice mimo sprzyjającej pory rozgrywania meczu nie zjawili się tłumnie w hali przy ul. Sudeckiej, a ci co przybyli z pewnością nie żałowali.

Już w pierwszej kwarcie gospodarze pokazali, że tanio skóry nie sprzedadzą. Od stanu 13:12 wyraźnie przycisnęli i po 10 minutach prowadzili 22:14. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście, najpierw zmniejszyli strtay do 2 punktów (22:20), a chwilę później był już remis 26:26. Przed przerwą jeleniogórzanie ponownie odskoczyli i podobnie jak w ostatniej akcji pierwszej "ćwiartki" wynik ustalił rzutem za 3 punkty Łukasz Niesobski.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali wynik, zdecydowany faworyt spotkania nie był w stanie zbliżyć się na mniej niż 6 "oczek". Z każdą minutą przewaga Sudetów rosła, by po 30 minutach wynosić 16 punktów (67:51). W połowie czwartej kwarty podopieczni Artura Czekańskiego wyśrubowali sensacyjny rezultat, bowiem prowadzili z ekipą mająca na swoim koncie tylko jedną porażkę, różnicą 25 punktów (76:51). W końcówce na parkiet wkroczyła jeleniogórska młodzież, która dowiozła zwycięstwo do ostatniej syreny - Sudety pokonały GTK Gliwice 82:66.

KS Sudety Jelenia Góra - GTK Fluor Gliwice 82:66 (22:14, 20:19, 25:18, 15:15)
KS:
Czech (18), Kozak (16), Niesobski (15), Raczek (11), Wilusz (10), Drąg (7), Minciel (4), Ostrowski (1), Jyż, Nadolski, Dąbrowski.
GTK: Grygiel (21), Piotrkowski (14), Maksymiuk (10), Donigiewicz (7), Nikiel (6), Wróbel (3), Podulka (3), Podkowiński (2), Konsek, Ochodek, Soehrich.