KRAJ: Sudety czeka kolejna ciężka walka

Czwartek, 20 listopada 2008, 18:41
Aktualizacja: Piątek, 21 listopada 2008, 14:12
Autor: JEN
Nasi koszykarze wybierają się w niedzielę (23 listopada – godz. 18) na mecz o mistrzostwo I ligi do Krosna z niedawnym liderem – MOSiR i będzie to bardzo trudne spotkanie dla jeleniogórzan. Jednak zawodnicy Sudetów w każdym meczu dają z siebie wszystko, więc podobnie będzie w Krośnie i tego się nie boją. Oby tylko „siedział im” rzut z dystansu, bo w ostatnim meczu nie było z tym dobrze.

Najbliżsi rywale Sudetów przegrali w ostatniej kolejce drugi mecz na wyjeździe i w tym sezonie (pierwszy z BIG STAR w tychach 70:79) tym razem z Polonią 2011 Warszawa i to dość wysoko. Można powiedzieć, że „załatwił” niedawnego lidera D. Berisha (obchodził tego dnia 20 urodziny), który zdobył 30 pkt., w tym połowę: 15 pkt. – „trójkami” przy niesamowitej celności zza linii; 6,25 cm: 5/6.
Polonia 2011 Warszawa - MOSiR Krosno 96:77 (28:11, 22:21, 27:22, 19:23). Z przebiegu gry widać wyraźnie, że przyjezdni wygrali tylko czwartą kwartę, kiedy gospodarze prowadzili już 77:54 i „było po jabłkach”.

Dla MOSiR punktowali: MOSiR: D. Oczkowicz 12 (2x3), M. Salamonik 11 (1), M. Piątek 10, P. Pluta 9 (1), B. Bal 8 (1), Ł. Puścizna 8 (2), P. Hajnsz 6, G. Sołtysiak 4, G. Ożóg 4, P. Adamczyk 2, K. Kalinowski 2, M. Musijowski 1.

Widać, że w MOSiR wszyscy rzucają i zdobywają pkt., ale z celnością było nienajlepiej: za 2 pkt. – 19/38 – 50 proc, za 3 pkt. – 7/25 – 28 proc., za 1 pkt. 18/25 – 72 proc. Jednak u siebie zawodnicy MOSiR będą chcieli pokazać przed własną widownią, że był to „wypadek przy pracy” i pokonać Sudety. Miejmy nadzieję, że nasi koszykarze, którzy przecież wygrali z Polonią 2011 w Warszawie 91:82, sprawią z kolei przyjemną niespodziankę swoim kibicom i przywiozą z Krosna 2 pkt. Oby!