Jelenia Góra: Sudety blisko setki

Sobota, 16 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 16 września 2006, 23:27
Autor: Agnieszka Rafińska
Koszykarze rozegrali drugie spotkanie z okazji IV Memoriału im. Mieczysława Korwina. W sobotni ranek Sudety Jelenia Góra pokonały Śląsk II Wrocław 94:54.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od ataków jeleniogórzan. Podopieczni Ireneusza Tarszkiewicza byli bardzo skuteczni. Szczególnie dobrze radzili sobie: Kozyra - Olszewski. Ta dwójka wyprowadzała najwięcej akcji. Defensywa wrocławian spisywała się wyjątkowo słabo. Sudety pokonały w pierwszej części wrocławian 30:20.

Kolejna wyglądała podobnie. Na początku zawodnicy z Wrocławia mieli momenty ciekawej gry. Jednak była to tylko chwilowa dobra dyspozycja rezerw Śląska. Po chwili ponownie do ataku ruszyły Sudety. Szczególnie dobrze wyglądała ich gra w obronie. Przechwytywali większość piłek rywali. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 17:13.

W trzeciej koszykarze Sudetów dali trochę pograć Śląskowi. Podopieczni Marcina Grygowicza wypracowywali sobie więcej sytuacji pod koszem. Jednak znowu dali znać o sobie jeleniogórzanie. Miejscowi kontrolowali grę, odskakując rywalom na kilkanaście punktów. Ta partia również zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, tym razem 22:11.

Czwarta kwarta ponownie należała do Sudetów. Drużyna Śląska II Wrocław odbiegała bardzo od tego co prezentuje pierwszy zespół. Była widoczna różnica między ekstraklasą a II ligą. Wracając do meczu. Sudety grały swoje a przyjezdni byli tylko tłem dla wyjątkowo skutecznych jeleniogórzan. Ostatnią kwartę wygrali gospodarze 25:13.

Całe spotkanie zakończyło się miażdzącą przewagą Sudetów. 94:57 odzwierciedla przebieg całego pojedynku. Z taką dyspozycją jeleniogórzanie mogą walczyć o najwyższe cele, które postawili sobie przed zbliżającym się sezonem.

<b>Sudety Jelenia Góra – Śląsk II Wrocław 94:57 (30:20, 17:13, 22:11, 25:13)</b>