Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Sudecka twierdza!

Niedziela, 19 stycznia 2020, 22:31
Aktualizacja: 22:33
Koszykarze Sudetów najlepiej jak mogli, zrehabilitowali się swoim kibicom za wysoka porażkę w Pleszewie. W starciu przed własną publicznością pokonali lidera II ligi (gr. D), który przed tym spotkaniem miał na swoim koncie tylko jedną porażkę.

Przy bardzo dobrej frekwencji na trybunach, koszykarze obu zespołów zapewnili kibicom ogromne emocje. Przez większość spotkania trwał zacięty pojedynek o każdy punkt. Choć przez większość czasu to jeleniogórzanie byli na prowadzeniu, to wrocławianie trzymali kontakt, a w 14. minucie na chwilę objęli prowadzenie (34:35). Do przerwy Sudety prowadziły 46:40, co zwiastowało kolejne emocje po zmianie stron. W trzeciej kwarcie miejscowi prowadzili 57:47, by chwilę później było jedynie 59:54, a przed decydującą "ćwiartką" jedynie 61:60. Ostatnie 10 minut gry to już popis gospodarzy, w szeregach których rewelacyjne spotkanie rozegrał Bartosz Jyż - w ciągu niespełna 16 minut zdobył 16 punktów w kluczowych momentach, do tego świetnie spisywał się w obronie. Ostatecznie Sudety zwyciężyły 85:70 i z dorobkiem 12 zwycięstw i 3 porażek zajmują 3. miejsce w tabeli. Na prowadzeniu pozostał Śląsk II Wrocław (14 zw. - 2 por.), a obie ekipy dzieli Swiss Krono Żary (13 zw. - 3 por.).

KS Sudety Jelenia Góra - Exact System Śląsk II Wrocław 85:70 (25:20, 21:20, 15:20, 24:10)

Sudety: Minciel 18, Jyż 16, Ł. Niesobski 12, Kozak 11, Pawlak 9, R. Niesobski 9, P. Ostrowski 8, Wilusz 2, Szpyrka, D. Ostrowski.
Śląsk: Gordon 13, Malesa 11, Musiał 11, Tomczak 9, Walski 9, Marchewka 8, Kozłowski 5, Zagórski 2, Azimka 2.
Sędziowali: Rafał Szwej, Radosław Zawadzki.
Widzów: 400.

Kolejne spotkanie Sudetów w środę na wyjeździe - z Basketem Nysa, a przed własną publicznością ekipa Rafała Niesobskiego zagra już w niedzielę (26.01) o godz. 18:00 z KKS-em Tarnowskie Góry.