MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Sucha zaprawa w scenicznych termach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 28 lipca 2009, 15:03
Aktualizacja: Środa, 29 lipca 2009, 7:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś na scenie Zdrojowego Teatru Animacji powstało uzdrowisko. Co prawda jeszcze bez wody i tylko na potrzeby spektaklu, ale i tak jego budowa była dużym przeżyciem dla uczestników dziesiątego dnia warsztatów „Lato w teatrze”.

Termy, na które składa się kilka dziecięcych basenów, mają uzdrowić słabowitą Królową Marysieńkę (Angelka Rams). Na kurację w telegramie czytanym przez posłańca (Mirek Zagulski) zaprasza sam Leopold Hrabia Schaffgotsch. Scenie leczenia monarchini towarzyszy dostojne brzmienie „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” Haendla….

To jedna barwniejszych scen poprzedzona efektownym wjazdem królowej. Wiele tu tańca i rytmicznej muzyki. – Dziś ćwiczymy na sucho, robimy taką suchą zaprawę. Wkrótce w basenach pojawi się woda i tytułowe chlapanie oraz pluskanie stanie się rzeczywistością – mówi Bogdan Nauka, reżyser przedstawienia. Dorota Bąblińska-Korczycka, Lidia Lisowicz i Diana Jonkisz pomagają dzieciom w scenie królewskiej kąpieli, a nad muzyką czuwa Bogna von Woedte.

– Teatr jest także sztuką rezygnacji – mówi Lidia Lisowicz. Organizatorzy będą musieli nieco okroić spektakl z przygotowywanych wcześniej epizodów na rzecz tych, które wychodzą lepiej lub po prostu są bardziej widowiskowe. Warsztaty to także lekcja poznawania zasad aktorskich. – Musicie pamiętać, że zabawę ze sztuki ma widz na widowni, ale dla aktora, nawet najbardziej komiczne sceny to ciężka praca – uświadamiał dzieciom Bogdan Nauka. Choć wiadomo, że w tych warsztatach dzieci zarówno mocno pracują jak i świetnie się bawią. Choć jest to zabawa zupełnie na poważnie.

Jutro „Pluskanie, chlapanie, Cieplic odwiedzanie” zostanie spięte w całość (finałowa scena to piosenka "Jedź do wód po uzdrowienia cud", którą dzieci już bardzo polubiły), po uzupełnieniu środkowych epizodów. Od czwartku zacznie się intensywne próbowanie i tak zwane „czyszczenie” przed sobotnim pokazem i niedzielną premierą. O godzinie rozpoczęcia poinformujemy.

Impreza może odbyć się dzięki wsparciu Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie oraz pomocy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzieci codziennie same relacjonują przebieg „LWT”, a można się o tym przekonać odwiedzając blog http://www.teatr.jgora.pl/lwt/

Ogłoszenia

Czytaj również

Rodzinna wystawa

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Laptopy do nauki on–line

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~OLa 28-07-2009 16:14
W teatrze jest SUPER :) Będzie jeszcze lepiej gdy dojdą BaSeNY z wodą :) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Ponad 716 tys. zł na wymianę źródeł ciepła

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Laptopy dla szkół

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
816
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%