MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Stypendia dla zdolnych od Fundacji Szmajdzińskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 października 2017, 6:39
Aktualizacja: Niedziela, 29 października 2017, 8:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wyróżniający się w nauce i sporcie uczniowie z regionu legnicko–jeleniogórskiego od 2011 roku otrzymują stypendia, które mają wspomóc ich w dalszym rozwoju. Każdego roku uroczystość odbywała się w Warszawie, ale przy okazji wizyty przewodniczącego Rady Stypendialnej Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego w Jeleniej Górze – Aleksandra Kwaśniewskiego, stypendia wręczono w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach.

Wdowa po Jerzym Szmajdzińskim życzyła młodym ludziom, aby potrafili połączyć działalność na rzecz własnego rozwoju, ale i pamiętać o innych, mieć otwarte serca i dobrze działać na rzecz rodziny, przyjaciół, obcych i Polski. - Dla mnie najważniejsze jest, żebyście mogli swoje marzenia spełniać - podkreśliła Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

To dla mnie ogromne wyróżnienie. Nie spodziewałam się, że będę mogła być w tym gronie i poznam tak znakomite osoby - wyznała Aneta Czekajło z Paszowic w powiecie jaworskim. - Każdego dnia poświęcam się nauce, żeby być dobrze wykształcona - dodała stypendystka, dla której Jerzy Szmajdziński nie był postacią anonimową. - To był bardzo dobry człowiek, niezwykle ważny dla naszego państwa i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tej uroczystości - wyznała Aneta Czekajło.

Od 2011 roku stypendia wręczono już 180 uczniom z regionu Jeleniej Góry i Legnicy, tym razem wyróżniono w ten sposób 30 kolejnych osób. - Jako fundacja staramy się działać bardzo szeroko i ponad podziałami politycznymi. O tym, kto dostanie stypendia decydują rady pedagogiczne i rady rodziców poszczególnych szkół. Cieszy nas to, że możemy pomóc tym młodym ludziom, aby mogli się dalej rozwijać - powiedział Andrzej Dobrowolski, prezes Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego. Młodzież otrzymywała stypendia z rak Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej oraz Aleksandra Kwaśniewskiego - prezydenta RP w latach 1995-2005.

W tym roku stypendia otrzymali: Weronika Adamczyk, Karolina Amrogowicz, Gabriel Banaszczyk, Wojciech Chudzikowski, Aneta Czekajło, Michał Drzewiecki, Angelika Dymańska, Agnieszka Franas, Martyna Guzara, Martyna Guzik, Maja Iwanek, Dariusz Jarosz, Julia Kaletańska, Anna Kapusta, Maciej Kiec, Katarzyna Kiser, Kinga Kontraktewicz, Nicole Koester, Kacper Legeżyński, Aleksandra Łapińska, Magdalena Magarewicz, Marcelina Matuszak, Aleksandra Amelia Mróz, Weronika Ochrymczuk, Krzysztof Ostrowski, Emilia Oliwia Piecek, Szymon Piotrowski, Dawid Stachurski, Jan Samuel Szwedo i Aleksandra Wielondek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje czas zacząć!

Czas na egzamin ósmoklasisty

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 28-10-2017 14:49
I bardzo mi się to podoba. Zamiast przeznaczać pieniądze na wielgachne pomniki gołębiom potrzebne lepiej jest zrobić skromne epitafium a młodzieży w wykształceniu pomóc. Jak powiedział klasyk - przyszłość to dzieci. O przeszłości zapomnieć nie można, ale przesadzać z nią też nie. Kiedy zrozumieją to ci, co tak strasznie chcą pomnikami L.M. Kaczyńskich, Jana Pawła II uszczęśliwić pół Polski? Nie mówię, że to byli źli ludzie, czy że niegodni itp. Nie o to chodzi - nie oceniam zmarłych tylko aktualne pomysły żywych. Zastanówmy się czy te pomniki komuś potrzebne?
~Komu potrzebne? 28-10-2017 19:30
do wyżej; gołębiom- już padło.Dodam pieskom, bo hydranty w formie wzniesionej,zanikły.A czasem pijaczkom, bo oczy przymglone czasem nie dojrzą wzniosłych tablic a pęcherz woła :pomocy !
~do14.49 28-10-2017 23:11
I właśnie dla tych dzieci powstał pomnik smoleński w Jeleniej Górze z inicjatywy tych samych lewusów , który po wręczeniu stypendiów dzieciom odsłonił Kwaśniewski.Człowieku bądź logiczny i sprawiedliwy , a nie wybiórczy w ocenach.
~Sarna 29-10-2017 9:02
Gratulacje dla dzieciaków i mam nadzieje ze kwoty były naprawdę przyzwoite.
~DEPRAWACJA MŁODZIEŻY 30-10-2017 13:39
Organizowanie takich spędów i lansowanie bolszewika Kwaśniewskiego - agenta SB ps."Alek", to łamanie prawa! Obowiązuje przecież ustawa zakazująca propagowanie komunizmu. Samorządy mają nakaz usuwania z przestrzeni publicznej symboli ustroju totalitarnego. Takim żywym symbolem jest właśnie tow. Kwaśniewski vel Stolzman !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplickie place

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Czyżby Andrzej Duda?

Pożegnanie starszaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%