MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Stypendia dla najlepszych uczniów w powiecie jeleniogórskim

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 6 grudnia 2012, 8:21
Aktualizacja: Piątek, 7 grudnia 2012, 9:00
Autor: Mea
Fot. Mea
Z dwunastoma najlepszymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych powiatu jeleniogórskiego spotkał się wczoraj (5 grudnia) w Pałacu w Pakowszowie starosta Jacek Włodyga i wręczył młodym zdolnym dokument o przyznaniu stypendium. Wyróżnieni będą otrzymywać co miesiąc (przez 10 miesięcy) ponad 200 zł.

W spotkaniu z władzami powiatu i dyrektorami powiatowych zespołów szkół uczestniczyli uczniowie, którym przyznano stypendia finansowe za osiągnięcie w ubiegłym roku szkolnym najlepszych wyników w nauce lub sporcie oraz zaangażowanie w pracach społecznych na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

- Życzę tym wszystkim zdolnym, młodym ludziom kolejnych sukcesów w nauce, które zaowocują w ich dalszym życiu i mam nadzieję będą wspierać nasz region swoją wiedzą i zdolnościami – dodał Jacek Włodyga.
Stypendium Starosty Jeleniogórskiego, które wynosi w skali roku 2140 zł przyznano: Jessice Gawołek z Liceum Ogólnokształcącego w Szklarskiej Porębie, Michałowi Miliszkiewiczowi z Technikum Mechatronicznego w Piechowicach, Martynie Piech ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, Justynie Trzmiel z Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach, Ewelinie Szklarek z Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach, Janowi Waraszko z Technikum Informatycznego w Piechowicach, Krzysztofowi Zapała z Technikum Mechatronicznego w Piechowicach.

- Uczę się dla własnej satysfakcji, miałem średnią 5,1 a stypendium, które otrzymuję od jeleniogórskiego starosty już po raz trzeci, pomoże mi jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę. Najbardziej lubię fizykę i matematykę, a po technikum chciałbym kontynuować naukę na politechnice. Nauka przychodzi mi łatwo, więc nie muszę wkuwać, choć poświęcam na nią trochę czasu, ale znajduję również czas na hobby, którym jest literatura fantasy – powiedział Krzysztof Zapała, uczeń IV klasy Technikum Mechatroniki w Piechowicach.
Kolejny stypendysta miał średnią 5.0. - Interesuję się historią, choć zastanawiam się nad nauką na politechnice. Za pieniądze ze stypendium można kupić komputer, książki, opłacić rachunki za Internet, który pomaga bardzo w nauce. Na pewno kupię parę książek historycznych – mówił Michał Miliszkiewicz, również uczeń Technikum Mechatronicznego w Piechowicach.

Listy gratulacyjne od starosty Jacka Włodygi i przewodniczącego rady powiatu Rafała Mazura za wyróżnienie Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które wynosi w ciągu roku 2580 zł odebrali: Daria Aleksandrowicz z Liceum Ogólnokształcącego w Piechowicach, Patrycja Głuszczyńska z Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach, Aleksandra Hochół z Liceum Ogólnokształcącego w Szklarskiej Porębie, Krystian Konopka z Technikum Informatycznego w Piechowicach, oraz Katarzyna Wołoszyn ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

- W ubiegłym tygodniu we Wrocławiu otrzymałam stypendium Prezesa Rady Ministrów za zdobycie średniej 5,3. Nagroda ta pomoże mi zrealizować swoje marzenia, odciąży też finansowo rodziców. Z pewnością cześć tych pieniędzy wydam na pomoce dydaktyczne – powiedziała Daria Aleksandrowicz, uczennica II klasy policyjnej z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

Warto podkreślić, że Aleksandra Hochół już po raz drugi otrzymała to stypendium za wyniki w nauce.
- Tak dobre wyniki uczniów w naszym powiecie świadczą o wysokim poziomie w szkołach, co potwierdzają też protokoły z kuratorium oświaty. Naprawdę warto się uczyć – podkreślił Rafał Mazur.

Ogłoszenia

Czytaj również

Płukali złoto w Złotoryi

Wandale kontra naukowcy

Koncert na gongach

Zygzakiem po ulicy

Potrącenie rowerzysty

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
631
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%