MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Studniówka wicemarszałka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 28 października 2009, 12:46
Aktualizacja: Czwartek, 29 października 2009, 7:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W świetnych humorach rozmawiali dziś z dziennikarzami czołowi działacze Platformy Obywatelskiej. – Doliczyliśmy się stu dni sprawowania urzędu przez wicemarszałka województwa Jerzego Łużniaka i chcielibyśmy ten czas podsumować – powiedział poseł Marcin Zawiła. Dwóm panom towarzyszył przewodniczący rady miasta Hubert Papaj.

– W imieniu jeleniogórzan chciałbym podziękować panu i całemu zarządowi za to, co robicie dla miasta – powiedział H. Papaj. – Życzę też panu dalszych 400 dni na tym stanowisku a nawet 1500 następnych, jeśli wyborcy na to pozwolą – dodał.

Jerzy Łużniak pochwalił się sukcesami, ale – zanim to uczynił – podziękował nieobecnemu na konferencji prasowej Jerzemu Pokojowi, dzięki któremu – jak zaznaczył – ma zaszczyt sprawowania ważnego urzędu.

Wicemarszałek podkreślił, że nie zapomina, iż jest z Jeleniej Góry. Widać to w liczbach. – Byłe województwo dostało w minionym czasie 90 milionów złotych różnych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego – powiedział Jerzy Łużniak i szczegółowo podał kwoty na poszczególne inwestycje. Edukacja dostała na modernizację bazy szkoły specjalnej przy ul. Kruszwickiej dwa miliony złotych, szpital wojewódzki uzyskał pięć milionów osiemset tysięcy na sprzęt. Wśród licznych przykładów samorządowiec nie zapomniał o obwodnicy południowej i 46 milionach 100 tysiącach złotych wsparcia przy tej inwestycji.

Nawiązał też do zamieszania, jakie powstało w związku z brakiem poparcia radnych dla kredytu na dofinansowanie budowy drogi. – We Wrocławiu przyjęto tę decyzję z niedowierzaniem – powiedział Jerzy Łużniak. – Byłoby zbrodnią takiej sytuacji nie wykorzystać – dodał. Tu włączył się poseł Marcin Zawiła, który wyraził przekonanie, że list otwarty – jaki do parlamentarzystów skierował wraz z Jerzym Pokojem – już odniósł skutek. – Mamy sygnały, że radni z opcji, która nie poparła decyzji o zgodzie na wydanie kredytu, zmienili zdanie – dodał Marcin Zawiła.

Jerzy Łużniak zdementował też informację, jakoby ostateczny czas o przyznaniu Jeleniej Górze środków na obwodnicę, mijał 13 listopada. – Nie ma ściśle określonej daty – podkreślił. Hubert Papaj, przewodniczący rady miasta, zapowiedział, że najbliższe posiedzenie rady odbędzie się w ciągu nadchodzących dwóch tygodni. – Mam nadzieję, że radni raz jeszcze rozpatrzą sprawę obwodnicy – powiedział.

– Czy któryś z obecnych na konferencji samorządowców zamierza ubiegać się o stanowiska podczas przyszłorocznych wyborów samorządowych? Gospodarze wymigali się od odpowiedzi na to pytanie. – Rządy triumwiratu jeszcze w starożytnym Rzymie przyniosły tragiczne skutki i lepiej do tego nie wracać – zażartował Marcin Zawiła. Na poważnie dodał, że jest jeszcze za wcześniej, aby wprowadzać atmosferę kampanii wyborczej, bo trzeba najpierw rozwiązać bieżące problemy. – Mamy szansę na życie w mieście, które się rozwija. Nie zaprzepaśćmy jej – podsumowali działacze PO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (32) Dodaj komentarz

~Donald Plusk 28-10-2009 13:00
Jerzy Łużniak podziękował nieobecnemu na konferencji prasowej Jerzemu Pokojowi i zaśpiewał : łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje szeryf naszego klubu.......
~donT 28-10-2009 13:43
Rządy PO to wielkie zło! Mądrzy ludzie wiedzą już to.
~paradise 28-10-2009 13:45
Toż to zupełne KC PO.
~ 28-10-2009 14:09
ciekawe na jakiej podstawie pan Łużniak chwali się dotacjami dla Jeleniej Góry - napisał jakiś wniosek?? ośrodek przy Kruszwickiej przypomina sie tylko przy okazji ogłoszenia dofinansowania na ten cel przez prezydenta Marka Obrębalskiego. jak prezydent powiedział to marszałek tez się musi pochwalić... ciekawe czy ktoś jeszcze wierzy że na kampanię wyborczą jest jeszcze za wcześnie...
~popo 28-10-2009 14:22
cieszą się z po parcia i nic po zat
~Greg1 28-10-2009 15:00
O matko, a którzy radni zmienili zdanie po wypocinach pana Zawiły? Mnie rozbraja to, co pan Zawiła wygaduje i jeszcze bardziej, to, co robi. Jego hasło wyborcze w następnych wyborach powinno brzmieć: "Swojej żonie pracę już załatwiłem, teraz załatwię waszym..."
~analityk 28-10-2009 15:06
Gratulacje!!! Dalsze pasmo sukcesów.
~Andy Brzeg 28-10-2009 15:08
A ja mam pytanie do pana Łużniaka. Źle przygotowany projekt finansowane obwodnicy południowej powstał za jego czasów w urzędzie, źle przygotowane przekształcenie MZK w spółkę i wycofanie ze współpracy ościennych samorządów to też jego zasługa. Kompletny blamaż przy przekształceniu ZGL - to również owoc "pracy" pana Łużniaka. Nie mówiąc o bałaganie z rozliczaniem wody dla mieszkań komunalnych - to sztandarowe osiągnięcie niekompetencji, jaką się pan Łużniak wykazywał na swoim stanowisku. Czy może został przez dziennikarzy przepytany z tych "osiągnięć". Nowy zastępca powiedział w Jelonce, że "musi posprzątać po poprzednikach" - czy do tego stwierdzenia pan Łużniak się odniósł? No w końcu ostatnia kwestia, Pan Łużniak wyraźnie powiedział, że zawdzięcza swoje stanowisko układom personalnym i pełnej dyspozycyjności wobec pana Pokoja. Czy dziennikarze spytali może, jak to się ma do tzw. standardów o których mówi partia pana Łużniaka? PS A czy pan Łużniak może się odniósł do idiotycznej decyzji o likwidacji szpitala "Kolejowego"? Bo to jest ostatnio najważniejsze osiągnięcie...
~bobrek 28-10-2009 15:19
Marszałek Łużniak rozpatruje wiele projektów i decyduje, które z nich (bo nie wszystkie, lecz niewielki ich procent) dostaną pieniądze na realizację. I tu jest jego zasługa, bo dla Jeleniej Góry przeznacza się znacznie większe sumy niż do tej pory. Do tej pory Jelenia Góra była w odstawce, nikt o niej nie pamiŁtrał i nikt się o nią nie dopominał. Teraz się to zmieniło. Dzięki marszałkowi Łużniakowi.
~albin 28-10-2009 15:41
Marszałek Łużniak zawdzięcza swoje stanowisko "układom personalnym" - taki zarzut gdzieś tu pada. A jakie jeszcze mogą być związki między politykami? niepersonalne, antypersonalne, zwierzęce, nieświadome? Co to za wygadywanie głupot? Politycy mają układy, bo nie może być inaczej. I mają je personalnie, gdyż nie ma innej możliwości. Łużniak jest dobrym marszałkiem dbającym o Jelenią Górę. I dzięki mu za to. A rządy PO może nie są idealne, ale o niebo lepsze niż rządy PiSu. I tutaj też nie ma wyboru: albo PO, albo PiS. Nie ma innego wyboru. Jak będzie, na przykład rządy PO albo rządy św. Piotra z polecenia Chrystusa, to się ewentualnie zastanowię, ale teraz dzięki Bogu rządzi PO, a nie PiS.
~ 28-10-2009 15:46
A MOŻE CZAS BYŁOBY ICH PRZEGONIĆ ?
~Joanna z Cieplic 28-10-2009 16:06
Regulamin przyznawania środków europejskich wyklucza kierowanie się interesem prywatnym osób decydujących, jeżeli to co napisał Bobrek jest prawdą, to marszałek Łużniak łamie prawo! Miło mi, że robi dla Jeleniej Góry, ale uważam, że urzędnicy powinni być uczciwi, a nie łamać prawo jak w opisanej przez internautę Bobrek sytuacji robi to pan Łużniak!
~Grendal 28-10-2009 16:50
do albin: marszałek mógłby na przykład zawdzięczać stanowisko nie układom (personalnym, czy jak je tam nazwiesz) tylko swoim zdolnościom managerskim ale niestety takowych nie posiada więc zawdzięcza niestety układom i pełnej dyspozycyjności. To jest meritum wypowiedzi, do której się odnosisz. Mierny ale wierny.
~bobrek do Joanny z Cieplic 28-10-2009 17:00
Marszałek Łużniak nie łamie prawa, gdyż kieruje się - zgodnie z prawem - interesem publicznym, a nie prywatnym. Publicznym interesem mieszkańców Jeleniej Góry, w tym Cieplic i także interesem prywatnym nieznanej mu osobiście "Joanny z Cieplic", której to interes w cudowny sposób staje się publicznym, ha.
jgajewski 28-10-2009 17:05
Cześć Jurek !!! I kto by pomyślał, że ty V-ce Marszałek, będziesz tyle zawdzięczał takeimu COWBOJOWI !! Ja go wciąż widzę, jak on te cielaki do kojca zagania !!! A teraz taki dobrodziej ...!!! Cieszę się, że tak szybko zleciało Ci te 100 dni.. Tylko pamietaj, jak NAPOLEON skończył !!! Więc NIE IDZ TĄ DROGĄ !!! I powiedz Markowi, żeby nie pchał się na ten WSCHÓD !! Po co mu jakiś WŁADYMIR i Chiny ?! Tam zimno i strasznie piją !!! A on na naszym zebraniu w Jagniątkowie, jakis chorowity był ... Pozdrawiam Cie serdecznie: Józef Gajewski ...
~albin do Grendal 28-10-2009 17:09
Łużniak ma zdolności menadżerskie! I jest lojalny. Gdyby nie miał zdolności menadżerskich jego lojalność nie byłaby nikomu potrzebna.
~wiro 28-10-2009 17:49
Grendal wybacz ale bzdury piszesz. Na takie stanowiska jak marszałek nie trafiają ludzie "mierni ale wierni" tylko sprawdzeni i zaufani, a to znacząca różnica. Sprawdzeni, bo przez ręce marszałka przechodzą naprawdę olbrzymie ilości pieniędzy i odpowiada on za to osobiście, musi być zdolnym menedżerem. Myślę, że w tym przypadku Pan Łużniak daje dobry przykład ciężkiej pracy, min. na rzecz Jeleniej. A co do tego co pisze Joanna z Cieplic - to nie jest interes prywatny, bo marszałek nic z tego nie uzyskuje. Nie ma tu mowy o złamaniu prawa. Spośród wielu projektów trzeba wybrać kilkadziesiąt i dobrze, że jest ktoś kto potrafi zawalczyć o poniądze dla miasta!
~Sir 28-10-2009 20:22
A coz to bylo jak nie wiec wyborczy???
~Olek 28-10-2009 20:29
Już 100 dni można oddychać pełną piersią. Dzień, w którym Jerzy Łużniak przeniósł się do Wrocławia, jest jednym z najpiękniejszych dni w historii Jeleniej Góry. Jego następca jest pozytywnym, otwartym, dobrym człowiekiem, który wie, co robi. A Jerzy Łużniak na szczęście "uszczęśliwia" województwo. Bardzo dobrze, że wyjechał. Od jego odejścia ruszyło się w Jeleniej Górze bardzo wiele. Jeszcze tylko musi wyjechać Marek Obrębalski i da się w naszym mieście żyć...
NICpoŃ 28-10-2009 20:33
"podziękował nieobecnemu na konferencji prasowej Jerzemu Pokojowi, dzięki któremu – jak zaznaczył – ma zaszczyt sprawowania ważnego urzędu" - piękna wazelinka, powiedział bym wręcz wchodzi bez masła ale... co tam. A swoją drogą kolo Jura, Grzecha ma super poczucie humoru. Chwali się pieniędzmi (w końcu nie swoimi), które rozdał, a tak na prawdę to nie bo jeszcze inwestycje nie ruszyły...
~Szanowni Dyskutanci 28-10-2009 20:35
Przydział środków europejskich wynika z jasno określonych procedur. Jeżeli tak jak mówicie, dobry wniosek np. ze Szklarskiej Poręby przegrywa ze złym wnioskiem z Jeleniej Góry i takiego wyboru dokonuje pan Łużniak, to łamie on prawo. Proszę sobie cokolwiek poczytać. I nie cieszy mnie, że np. jakiś urzędnik we Wrocławiu będzie kradł dla mnie, bo żadna to jego zasługa. Marszałek powinien być profesjonalistą. Proszę mi wybaczyć, ale pan Łużniak profesjonalistą nie jest i nie będzie. O zarządzaniu miastem pojęcia nie miał, a jego udział w pracach rady miasta to była farsa. Przypomnijcie sobie, co ten pan publicznie mówił o problemach naszego miasta i jak je rozwiązał. Od urzędników należy wymagać profesjonalizmu. I tyle. I żeby było śmieszniej, o łamaniu prawa przez pana Łużniaka (w mojej ocenie) przy podziale środków europejskich napisał jeden z jego stronników. Tego poziomu aż się nie chce komentować. Pozdrawiam. Joanna
~Panie Papaj 28-10-2009 20:37
przestań Pan tak bronić Łużniaka w internecie i zajmij się Pan organizowaniem pracy rady miejskiej, bo to ostatnie wcale panu nie wychodzi. A Łużniaka i tak Pan przecież zostawisz, tak jak Samoobronę, Sawicką i Misiaka. I do roboty!
~skromności troszku obywatele 28-10-2009 21:49
Trzeba skończyć z tym mówieniem "JA ZAŁATWIŁEM, JA ZAŁATWIŁEM, JA ZAŁATWIŁEM". Dobrze przygotowany wniosek spełniający wymogi proceduralne broni się sam. A to trwa kampania wyborcza. Ja na cuda nie liczę i zachęcam do głosowania na blok lewicowy normalnych ludzi.
kazimierzp 28-10-2009 22:05
Regulamin przyznawania środków jest taki, że po ocenach zespołów opiniujących jest jeszcze element subiektywny polegający na tym że Zarząd Wojwództwa może poprzez przyznawanie dodatkowych punktów zmienić zupełnie kolejność potencjalnych beneficjentów! Po ostatnich decyzjach widać, że w Zarządzie Województwa liczą się z Jerzym Łużniakiem bo wnioski Jeleniej Góry nie przepadają! Parę lat temu mielismy w Zarządzie innego przedstawiciela naszej Kotliny Andrzeja Pawluszka (z PiS) i za niego wnioski inwestycyjne z Jeleniej Góry przepadały (oczywiście dorabiano ideologię, że miały jakieś braki itp, a co akurat było g... prawda).
~niko 28-10-2009 23:08
Aby wniosek mógł być rozpatrzony przez Grono Marszałków musi przejść przez gęste sito różnych ocen. Jedno uchybienie formalne wyklucza wniosek z dalszej oceny. Po prostu jest odrzucany i nie trafia do rąk Marszałków. Dobrze, profesjonalnie i merytorcznie przygotowany wniosek sam się obroni.
~Jancio Muzykant 28-10-2009 23:57
Ciekawe jak Zawiła załatwił swojej żonie stanowisko dyrekora Muzeum Karkonoskiego????? Może by tak w końcu publicznie się wypowiedział na ten temat. Wiekszego nepotyzmu do tej pory nie było jak za rzadów PO. Wywalili z Muzeum Firszta a na jego miejsce przyszła żona pana posła.
~jancio wodnik 29-10-2009 0:00
Droga Joasiu. Dobrze napisałaś ale trochę za późno. Twój znajomy.
~ 29-10-2009 7:26
Mamy szansę na życie w mieście, które się rozwija. Nie zaprzepaśćmy jej – podsumowali działacze PO. Może ktoś mi wytłumaczyć, w jaki sposób budowa obwodnicy południowej, która ominie Jelenią Górę wpłynie na rozwój miasta?
~do Jancio Muzykant 29-10-2009 8:06
A czy to prawda że szwagier p. Zawiły też miał załatwione stanowisko prezesa Karkonowskiej Agencji Rozwoju.
~martal. 29-10-2009 8:10
Może red. Sadowski z N.J. na temat nepotyzmu w PO napisze coś. Kiedyś w innych czasach pisał. Tylko przypominam i czekam .
~Zawile i Pokojowo 29-10-2009 9:47
Kiedyś był taki tytuł tekstu na Jelonce. Dziś oznacza to załatwienie posad swoim i robienie dla siebie. A Łużniak zasłynie jako marszałek, który likwiduje szpitale, taki mały likwidator...
~klakier 17-11-2009 10:56
Jednym słowem pasmo sukcesów.Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Nowy radny w Kowarach

Klasyki zjechały do Kowar

Odpust na Śnieżce

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
561
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%