MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Studia inżynierskie na WT KK – gwarancją dobrej pracy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 września 2010, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: RED
Fot. WTKK
Dla tych którzy zaspali, właśnie wrócili z wakacji albo odebrali świadectwa maturalne – ważna informacja – są jeszcze wolne miejsca na inżynierskich kierunkach studiów prowadzonych przez Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Rekrutacja trwa jeszcze do 23 września.

Jak prognozuje Ministerstwo Nauk i Szkolnictwa Wyższego, już w 2013 roku w polskim przemyśle zabraknie ponad 46 tys. inżynierów, a w usługach ponad 22 tys. specjalistów. Ten deficyt dotknie także i nasz, jeleniogórski region.
Najbardziej braki te odczują firmy produkcyjne i usługowe w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja, IT czy związane z ochroną środowiska. Jednak nie tylko.

Dzisiaj bez inżynierów, specjalistów z informatyki, elektroniki, mechaniki, teleinformatyki czy bezpieczeństwa (w tym bhp) nie może dobrze funkcjonować także pensjonat, hotel, szkoła, szpital, administracja i lokalne urzędy oraz każda inna instytucja, która stawia na rozwój i nowoczesność – mówi prodziekan Wydziału Technicznego, doc. dr Danuta Fjałkowska.

Z wypowiedzi regionalnych przedsiębiorców i przedstawicieli wieli instytucji wynika, że w naszym regionie już brakuje inżynierów. Nie wszystkie bowiem branże zdecydowały się, w sytuacji światowego kryzysu, na zatrzymanie rozwoju i naboru nowych pracowników. Z tego powodu oraz z różnicy między aktualną podażą inżynierów na rynku pracy a dostrzegalnym rozwojem i potrzebami kadrowymi firm rokuje się, że w najbliższych latach aż 39% stanowisk pracy związanych np. z sieciami komputerowymi oraz innymi specjalnościami informatycznymi pozostanie nieobsadzona – dodaje prodziekan.

Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego prowadzi rekrutację na inżynierskie kierunki, na których studia trwają 3,5 roku. Studia te wymagają od studentów zarówno wiedzy ogólnej, jak i twórczej inteligencji. To studia dla osób fascynujących się komputerami, programowaniem, nowymi technologiami, konstruowaniem maszyn, elektroniką, elektrotechniką, telekomunikacją czy też technikami zarządzania produkcją oraz bardzo szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Osoby, które strategicznie planują swoją przyszłość, mają możliwość uzyskania wyżej oczekiwanych kwalifikacji podejmując już w tym roku studia na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego (58-503 Jelenia Góra, ul. Lwówecka 18
http://wt.kk.jgora.pl tel. 75 64 53 335 do 337 WT@kk.jgora.pl) na stacjonarnych i niestacjonarnych (zaocznych) studiach inżynierskich na czterech, akredytowanych kierunkach studiów: Elektronika i telekomunikacja, Edukacja techniczno-informatyczna, Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz Inżynieria bezpieczeństwa

– Gorąco zachęcamy do studiowania na Wydziale Technicznym KK !!! To prawdziwe wyzwanie, ale przede wszystkim możliwość zdobycia gruntownej wiedzy i dobrego przygotowania do dojrzałego życia zawodowego. To także szansa na szybkie znalezienie dobrej pracy. – Nie przegap szansy! – zachęcają władze uczelni i społeczność akademicka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie bezpieczniej

Nowy rok szkolny w OREW Architekton

Start wiejskiego liceum

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 16-09-2010 8:56
przyjac jak najwiecej na 1rok a pozniej sianko z warunkow...
~hmm 16-09-2010 9:24
(do ~) jak ktoś się nie uczy to ma warunki. Sam takie miałem ale raczej na własne życzenie. Poza tym to są studia a nie kurs w urzędzie pracy.
~ewka 777 16-09-2010 10:24
"tworzymy inżynierską elitę" co za brednie
~LP 16-09-2010 10:32
jaka "dobra praca"??? w Jeleniej Gorze??? co dla redaktora oznacza "dobra praca", 3000 brutto??? Ktos tu sie chyba wyglupia.
~hmm 16-09-2010 10:58
(do ~) jak ktoś się nie uczy to ma warunki. Sam takie miałem ale raczej na własne życzenie. Poza tym to są studia a nie kurs w urzędzie pracy.
~KASIA1 16-09-2010 11:29
Co za brednie o braku inżynierów....Masowa ich produkcja nie umożliwia znalezienia pracy, bo pracy w Jeleniej brak. Ile firm potrzebuje inżynierów?Firmy stawiają na pracowników tymczasowych. I tak prace dostanie tylko inż po Politechnice:))) A większość i tak za pracą opuszcza JG... takie fakty
~m. 16-09-2010 12:14
KK reprezentuje niski poziom, to pseudo uczelnia po której nie ma pracy. Jak ktoś chce zostać inżynierem powinien wybrać politechnikę, ale nie w Jeleniej Górze tylko np. we Wrocławiu. Jelenia Góra nigdy nie będzie miastem studenckim. Tu jest niestety żenujący poziom zarówno uczelni jak i studentów, którzy siedzą by zdobyć papierek. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich,ale myślę że niestety dużą grupę. znam osobiście kilku wykładowców jeleniogórskich "uczelni". Mimo chęci nie mogą zawyżać poziomu, władze szkół chcą by każdy zdawał, liczą na masy kliento-studentów, a nie na to by uczelnia miała elitarny poziom. W ubiegłym roku miałam wątpliwą przyjemność uczestniczyć w kursie j. ang., w którym pani lektor- absolwentka KK umiała mniej niż połowa uczestników. Żenada
~ 16-09-2010 13:09
Znam kogos, kto na KK uczyl sie j. niemieckiego. Powiem tylko: POZAL SIE BOZE CO TO ZA KURS!!!!!!!! Widzialam materialy, slyszalam, jak osoba ta po bardzo intensywnym , DROGIM i dlugim kursie mowila po niemiecku. Kon by sie usmial.....
~DjKosa 16-09-2010 13:34
a moze z 2 str, co ma do zaoferowania Jelenia Góra? Gdzie są msc pracy by na nie aplikowac? Szkółka niedzielna, kabaret, nie masz pleców to koniec z tobą!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szkolenia w ginących zawodach – trwa nabór

Lista Lewicy do Sejmu

By uczniowie byli bezpieczni

Jest szansa na miliony

Pożar auta przy rondzie  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
414
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%