MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Studencie, śpij sam

Wiadomości: Polska
Wtorek, 1 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 21:42
Autor: Panorama Dolnośląska
Rzecznicy prasowi uczelni i kierownicy działów spraw studenckich zapewniają: nieformalne pary nie mogą spać w jednym pokoju. W związku z tym studenci wymieniają się pokojami, przemycają gości oknem lub wykorzystują to, że portier jest akurat na „bańce”.

– Każdy chce się przytulić do swojego chłopaka czy dziewczyny. To chyba normalne? Mamy przecież swoje lata i nie powinno się robić z tego problemu – mówi Wiktoria Bahrynowska, studentka III roku AWF.
A przytulanie, owszem, jest dozwolone, ale do 23. Po tej godzinie osoby z zewnątrz wypraszane są z pokoi, a studenckie pary z jednego akademika powinny grzecznie położyć się do łóżek. Każde do swojego.
Fala dyskusji dotycząca reguł, które powinny obowiązywać luźne związki zamieszkujące akademiki, przetoczyła się przez kraj, kiedy władze jednej z zielonogórskich uczelni postanowiły, że pary mogą mieszkać w jednym pokoju pod warunkiem zgody rodziców.
– To przecież śmieszne. Raz, że jesteśmy już dorośli i sami powinniśmy decydować, z kim i kiedy sypiamy, po drugie, kto by doszedł, czy taka zgoda jest napisana przeze mnie czy przez moją mamę? – mówi drwiąco Marcin, student III roku informatyki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Tort w dowód wdzięczności

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dzisiaj ma grzmieć i padać

60 rund na 60 lat miasta  

Śmierć na żwirowni

Burmistrz spotkał się z siatkarzami Mini Volley

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
659
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%