MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Studencie, śpij sam

Wiadomości: Polska
Wtorek, 1 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 21:42
Autor: Panorama Dolnośląska
Rzecznicy prasowi uczelni i kierownicy działów spraw studenckich zapewniają: nieformalne pary nie mogą spać w jednym pokoju. W związku z tym studenci wymieniają się pokojami, przemycają gości oknem lub wykorzystują to, że portier jest akurat na „bańce”.

– Każdy chce się przytulić do swojego chłopaka czy dziewczyny. To chyba normalne? Mamy przecież swoje lata i nie powinno się robić z tego problemu – mówi Wiktoria Bahrynowska, studentka III roku AWF.
A przytulanie, owszem, jest dozwolone, ale do 23. Po tej godzinie osoby z zewnątrz wypraszane są z pokoi, a studenckie pary z jednego akademika powinny grzecznie położyć się do łóżek. Każde do swojego.
Fala dyskusji dotycząca reguł, które powinny obowiązywać luźne związki zamieszkujące akademiki, przetoczyła się przez kraj, kiedy władze jednej z zielonogórskich uczelni postanowiły, że pary mogą mieszkać w jednym pokoju pod warunkiem zgody rodziców.
– To przecież śmieszne. Raz, że jesteśmy już dorośli i sami powinniśmy decydować, z kim i kiedy sypiamy, po drugie, kto by doszedł, czy taka zgoda jest napisana przeze mnie czy przez moją mamę? – mówi drwiąco Marcin, student III roku informatyki.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koniec remontu drogi w Zachełmiu

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Pożegnali Słońce

„Grabarów” bezpieczny

Teraz lepiej widać

Usłyszał zarzut zabójstwa

Warsztaty modelarskie

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%