MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego z darem życia

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 14 listopada 2017, 16:08
Aktualizacja: Środa, 15 listopada 2017, 7:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Samorząd Studencki Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu po raz kolejny zorganizował akcję zbiórki krwi, którą przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Młodzi ludzie podkreślali, że warto pomagać!

- Chcemy pomóc ludziom. Im więcej zbierzemy krwi, tym większa pomoc - powiedziała Angelika Wójcik, przewodnicząca Samorządu Studentów WEZiT. W ubiegłym roku zgłosiło się ponad 40 osób, z czego połowa mogła oddać krew. - Zawsze mamy wielu chętnych, ale niestety nie każdy może oddać krew ze względów zdrowotnych - dodała studentka.

- Zawsze przyjeżdżamy tam, gdzie jest to możliwe. Każdy chętny powinien posiadać ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport), mieć polskie obywatelstwo, nie brać żadnych leków w tym dniu, czuć się dobrze i być po śniadaniu - powiedział Jerzy Nowakowski, lekarz RCKiK. - Krew na bieżąco jest zamawiana przez placówki lecznicze i nigdy nie jest jej za dużo - zaznaczył lekarz z Wałbrzycha.

Jedna osoba zostawia jednorazowo 450 mL krwi - mężczyzna może w ciągu 365 dni oddać 6 razy krew, a kobieta 4 razy. - Średnio na każdym wyjeździe zbieramy krew od 20-30 osób - dodał J. Nowakowski. Cała procedura - od momentu wejścia do opuszczenia punktu trwa około 40 minut.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Monitoring w Radomicach

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Bobry na Zabobrzu

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Krakowska w budowie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%