MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Studenci „Karkonoskiej” po inauguracji

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 października 2016, 7:52
Aktualizacja: Środa, 12 października 2016, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze oficjalnie zainaugurowała wczoraj (10.10) rok akademicki 2016/2017. Był to czas wystąpień gości, rektora, wykładu inauguracyjnego, ale przede wszystkim immatrykulacji.

Po przywitaniu gości, w tym Marcina Zawiły - prezydenta Jeleniej Góry, Anny Konieczyńskiej - starosty powiatu jeleniogórskiego, posłanek: Marzeny Machałek, Zofii Czernow i Elżbiety Stępień, a także wielu innych osobistości świata polityki, biznesu, nauki – przyszedł czas na wystąpienie rektora uczelni, który odczytał sprawozdanie z działalności w ubiegłym roku akademickim. Ponadto wręczono medal „Zasłużony dla KPSW” oraz wyróżnienia „Dyplom roku”.

Najważniejszą częścią uroczystości była oczywiście immatrykulacja studentów pierwszego roku. W auli rektoratu pojawili się przedstawiciele Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych – kierunków: filologia angielska, filologia germańska, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a także Wydziały Przyrodniczo-Technicznego – kierunków: fizjoterapia, dietetyka, wychowanie fizyczne, pielęgniarstwo, edukacja techniczno-informatyczna.

- Dziennikarstwo to moje zainteresowanie, teraz już to robię i chcę zwiększyć swoją wiedzę w tym zakresie – przyznała Kinga Kokoszka, studentka pierwszego roku DziKS. Pierwszy tydzień nauki minął, był to czas na aklimatyzację w nowym miejscu. - Dopiero poznaję uczelnię, więc jeszcze nie mam zielonego pojęcia co tu będzie się działo. Trafiłam na bardzo fajną grupę ludzi ze sobą związanych już nawet po tym tygodniu, więc może być ciekawie – dodała absolwentka ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze.

Po wystąpieniu prezydenta Jeleniej Góry oraz przedstawiciela studentów, wykład inauguracyjny pt. „Chatynka, dwór, zamczysko… w kręgu sensów związanych z domem” wygłosił dr hab. Bogusław Bednarek z Uniwersytetu Wrocławskiego.

- Chciałbym życzyć państwu na ten nowy rok akademicki, aby w tej trudnej sytuacji demograficznej szkoła wykazywała się innowacyjnością, nowymi pomysłami, rozszerzała jakość nauczania poprzez rozszerzanie możliwości jak studia magisterskie, a także myśleniem o nowych kierunkach – mówił Marcin Zawiła, który apelował do studentów, aby oprócz nauki zwrócili uwagę na zawieranie znajomości, a nawet związków, których owocem mogą być przyszli studenci.

Rektor KPSW poinformował o kontroli trzech wizytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej na fizjoterapii, pielęgniarstwie i filologii. - To otwiera przed nami olbrzymie szanse na utworzenie studiów magisterskich. Będą to pierwsze w dziejach Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej studia II stopnia – powiedział prof. dr hab. Marian Ursel. Na kierunku fizjoterapia ma to być już od przyszłego roku akademickiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Senator zachęca do głosowania na maszty

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~aaa 11-10-2016 7:59
Bylem, widziałem. Prowincjonalny kabaret z kiepskim rezyserem. Dobry poziom wykladu inauguracyjnego i wystąpienie przedstawiciela studentów.
~różyczka 11-10-2016 9:48
Dobry poziom? Poziom doskonaly! Trzeba byc strasznym zazdrośnikiem lub frustratem zeby tak nisko i niesprawiedliwie ocenic. No, chyba, ze sie soba jjeszcze wyzszy poziom prezentuje niz proesor belwederski B. Bednarek Ale chyba jednak nie.... hihihi. Ucz sie! Moze mature zrobisz!
~student... 11-10-2016 10:57
jestem pod wrażeniem.................bardzo mi się podobało ponieważ nigdy osobiście nie brałem udziału w takich uroczystościach. Pozdrawiam wszystkich studentów I roku !
~stokrotka 11-10-2016 13:16
Mi też bardzo się podobało :-), super atmosfera. To samo zresztą na zajęciach, cieszę się, że trafiłam do KPSW.
~ 11-10-2016 13:35
Wystąpienie rektora pozostawiało wiele do życzenia!
~Edek 11-10-2016 16:00
Ogólnie całkiem dobrze zorganizowana uroczystość, choć jak wszędzie drobnych wpadek nie udało się uniknąć :) Wykład prof Bednarskiego wynagrodził jednak wszystko i na pewno pozostanie na długo w pamięci tych którzy go wysłuchali - wspaniały człowiek i wybitna osobowość. Z przyjemnością słuchało się jego słów. Fakt Rektor powinien trochę popracować nad techniką wystąpień publicznych.
~zzz 11-10-2016 20:07
A prowadzącego przeszkolić. bo to nie kabaret
~ 11-10-2016 20:55
Mam ochotę wystąpić z wnioskiem do ministerstwa o to, aby wraz ze szkoleniem bhp dla studentów I roku było obowiązkowe szkolenie pt. "Jak się ubrać i zachować stosownie do okazji". Pani z pocztu sztandarowego w czymś typu kot Garfield w wersji czarno-białej. Pani na 4 zdjęciu w pozie rodem z gimbazy. Dramat. KPSW to wprawdzie nie UJ czy UW, ale skoro już tam się jest, to wypadałoby trochę "własną" uczelnię szanować...
~sztandarr 11-10-2016 21:32
Sztandarowy to gdzie zgubil szarfe ?
~Yrezi Rewor 12-10-2016 0:14
Ktoś kto na forum Jelonki marne wpisy kleci, poucza innych jak i co mowic, jak sie zachowywać... Trochę pokory leszcze!!!
~ 12-10-2016 6:31
I tak kolejnym naiwniakom wmówiono, że marny licencjat to wyższe wykształcenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gmina skarży MEN

70 drzewek na jubileusz

O bezpieczeństwie

Rodzice okupują szkołę

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
308
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%