MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Strzeliła czterdziestka

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 9 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 11 września 2007, 14:39
Autor: carioca
Fot. rylit
Deszczowy jubileusz nadania praw miejskich Piechowicom. Wyróżniono honorami zasłużonych.

Postaci Liczyrzepy, dzieła uczniów Liceum Plastycznego z Cieplic, plenerowa wystawa fotografii „Perły z lamusa” oraz stoisko, w którym można było nabyć wyroby szklane i tym samym pomóc domowi małego dziecka w Pakoszowie – to tylko niektóre akcenty obchodzonego w sobotę jubileuszu 40-lecia uzyskania praw miejskich przez Piechowice.

U rytownika można było sobie zażyczyć dowolny grawerunek na szkle. Na naszą prośbę jeden z rzemieślników starannie wygrawerował logo Jelonki na naczyniu.
To ukłon organizatorów w stronę szklarskiej tradycji Piechowic i Szklarskiej Poręby. Jeszcze nie tak dawno temu region ten był szklarską potęgą. Teraz entuzjaści tej sztuki robią wszystko, aby wielkość przywrócić.

To wszystko przy niemal bez przerwy padającym deszczu, który nie ułatwiał świętowania.
Wieczorem na scenie przy dworcu w Piechowicach wystąpiły lokalne zespoły muzyczne. I zabrakło tylko często odjeżdżających pociągów. Piechowice, choć leżące przy ważnej linii kolejowej, stają się bowiem coraz bardziej zmarginalizowane. Zwłaszcza od kiedy zawieszono regularne połączenia lokalne tego miasteczka z Jelenią Górą i Szklarską Porębą.

<b> Wyróżnienie dla mistrza </b>
Znany artysta malarz Paweł Trybalski honorowym obywatelem Piechowic.
Tytuł nadano mu podczas uroczystej sesji rady miejskiej, która odbyła się podczas święta 40-lecia nadania praw miejskich Piechowic.
Trybalski urodził się w 1937 roku. Brał udział w ponad 300 wystawach na całym świecie. Jego prace były pokazywa ne m.in. w Paryżu, Nowym Yorku, Tokio czy Melbourne. Od 1989 roku artysta mieszka w Michałowicach, osiedlu Piechowic.
Oprócz niego honorowymi obywatelami zostali także Irmina Paszkowska, Stanisław Capała oraz pośmiertnie: Aleksy Fidoruk, Henryk Halada i Zdzisław Babkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rajd szlakiem przygody

Projekt Kom(m)ando

Wciąż nowe zakażenia (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~amorek 9-09-2007 12:07
Dziędobry panie dyrektorze Blusz!!!!!Milo pana zobaczyć w zdrowiu!!!
Alutka 11-12-2007 10:44
Na 12 zdjęciu ten portret dziewczynki to ja Alina P. Kto zachował to zdjęcie?O ile dobrze pamiętam fotografem był tato mojego kolegi z klasy pan Niementowski. Ale jak się znalazlo na tej wystawie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Powalczą o puchar burmistrza

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Nurkowe Demo Days

Wesoły festiwal kolorów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
568
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%