MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Strużnica odcięta od świata

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 października 2009, 7:58
Aktualizacja: 7:58
Autor: TEJO
Fot. ......
Jeszcze przez dwa dni nie będzie można wjechać autem do miejscowości Strużnica, gdzie trwa odbudowa mostu zniszczonego podczas lipcowej nawałnicy.

Mieszkańcy, którzy do dziś z dreszczykiem wspominają letnie ulewy, nie kryją radości z postępu prac. – jednak na przyszłość prosiliby o wcześniejsze i skuteczniejsze poinformowanie ich o przewidywanych trudnościach z powrotem do domu, bo wywieszenie karteczki w dniu zamknięcia drogi to o tej porze roku niezbyt trafny pomysł – napisali do nas państwo Cisińscy ze Strużnicy.

Wczoraj zjechały do wsi potężne walce, ciężarówki i inny ciężki sprzęt. – Wszystko to w ciemnościach i potokach lodowatego deszczu (na Skalniku już leży śnieg!) Rano rozpoczęło pracę na ulicy, a jeszcze przed godz. 21 nadal słychać było odgłosy pracy silników – relacjonują mieszkańcy.

Tak będzie jeszcze do jutra, a później powróci normalność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Świętują Niepodległość

Święto Niepodległej w Jeleniej Górze

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 14-10-2009 10:58
co tam, najwazniejsze ze most bedzie
diablica 14-10-2009 10:58
no cóż... lepiej późno niż wcale...
~jajadzia 14-10-2009 12:44
nie nooo od lipca to się szybko za tyre wzieli robaczki :))) ale to standardzik w naszym kraju uroczym, poczekac na mrozy, deszcze , wilgoc a niech sie rozsypie po roku...
dolnoślązak 14-10-2009 14:23
DOLNOŚLĄZAK. Nareszcie Kopalnia POL-SKAL z Rudwskiego Parku Krajobrazowego będzie miała kolejną, alternatywną trasę wywozu - strategicznego dla gospodarki narodowej - skalenia. Cieplutkie pozdrowienia dla Wójta "aby do emerytury" Gminy Mysłakowice.
~ 14-10-2009 16:35
pozdrowienia jak dzisiejsza pogoda dla bez RADNYCH z Klubu Wójta do których nie docierają zadne argumenty,kopalnia jest ich jedynym i strategicznym przedsiębiorcą bez którego gmina zginie.Dają rocznie aż 100.ooozł dochodu jak wyglądają drogi których używają do wywozu urobku można obejrzeć już dzisiaj.O mostach w Karpnikach Janowicach nie mówmy będziemy mówic jak sie zawalą, a i tak my wszyscy zapłacimy za remont ( a nie wójt i radni nie mówiąc o kopalni) .
~POLAK 14-10-2009 23:55
Od wiek wieków było tak: - Palarnia w gminie śmieci niech jasny szlak trafi ! My nie mamy mieci bo... bo nie mamy i już a, a, a dlaczego u nas ? może być gdzieś indziej przecież. - Jak fajnie by było gdybyśmy mieli prąd w domu ale elektrownia żeby stała u sąsiada i wiatraki też bo mi sie źle kury niosą ! - Elektrownia atomowa jeszcze szkodliwa okrutnie ! Węglowa masakra ! Wiatrowa niezdrowa, wodna ... no niewiem ale tez niedobra. Jutro pojedziemy do marketu kupić nową płyte ceramiczną, piekarnik, czajnik elektryczny, żona lokówke, suszarkę i spalił nam sie ostatnio przepływowy podgrzewacz wody. A co niestać nas ? Jest w sklepie i to na raty trzeba korzystać ! Okazja jakich mało ! - Oj i fajnie by było aby w domu było ciepło tylko że kopalnia najlepiej jak by była nie u mnie tylko w sąsiedniej wsi, tutaj za blisko i szum sie robi duży. - Gazowe ogrzewanie coś ostatnio drogo kosztuje będziemy palić szmatami i butami to do grudnia wystarczy, a potem powycinamy za stodołą brzozy itp to do kwietnia przebidujem. - Kominek też fajny wieczorem u sąsiada podetniemy dęba i buczynę będzie wiatr, przewróci powiemy że sie złamało podzielimy drewnem i na nastepny rok będzie jak znalazł. - Oczyszczalnia ścieków śmierdzi jak szlak to może jak by była u mojego sąsiada bo u mnie jak na razie nie ma miejsca i problem z parkowaniem. - Nic tutaj dla nas nie budują nie remontują, a o inwestycjach nie wspomne ale jak na razie ... to i dobrze bo spokojnie. - Samochody mam juz trzy, czwarty w produkcji i cholera ale drogi i chodnika nie ma kto zbudować. Jeździć każdy chce, a robić nie ma komu stoją pod sklepem i piją wiecznie ! Nic tak Polaka nie cieszy jak innego polaka nieszczęśćie ! A komuna też zła była bo coś zbudowała i działa i służy do dzisiaj, a te cholery nic nie robią !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marcin Wyrostek patriotycznie

Nie bądźmy obojętni

Nie dla tego masztu

Motocykliści dla Niepodległej

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%