MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Strużnica odcięta od świata

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 października 2009, 7:58
Aktualizacja: 7:58
Autor: TEJO
Fot. ......
Jeszcze przez dwa dni nie będzie można wjechać autem do miejscowości Strużnica, gdzie trwa odbudowa mostu zniszczonego podczas lipcowej nawałnicy.

Mieszkańcy, którzy do dziś z dreszczykiem wspominają letnie ulewy, nie kryją radości z postępu prac. – jednak na przyszłość prosiliby o wcześniejsze i skuteczniejsze poinformowanie ich o przewidywanych trudnościach z powrotem do domu, bo wywieszenie karteczki w dniu zamknięcia drogi to o tej porze roku niezbyt trafny pomysł – napisali do nas państwo Cisińscy ze Strużnicy.

Wczoraj zjechały do wsi potężne walce, ciężarówki i inny ciężki sprzęt. – Wszystko to w ciemnościach i potokach lodowatego deszczu (na Skalniku już leży śnieg!) Rano rozpoczęło pracę na ulicy, a jeszcze przed godz. 21 nadal słychać było odgłosy pracy silników – relacjonują mieszkańcy.

Tak będzie jeszcze do jutra, a później powróci normalność.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Wkrótce karkonoski

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 14-10-2009 10:58
co tam, najwazniejsze ze most bedzie
diablica 14-10-2009 10:58
no cóż... lepiej późno niż wcale...
~jajadzia 14-10-2009 12:44
nie nooo od lipca to się szybko za tyre wzieli robaczki :))) ale to standardzik w naszym kraju uroczym, poczekac na mrozy, deszcze , wilgoc a niech sie rozsypie po roku...
dolnoślązak 14-10-2009 14:23
DOLNOŚLĄZAK. Nareszcie Kopalnia POL-SKAL z Rudwskiego Parku Krajobrazowego będzie miała kolejną, alternatywną trasę wywozu - strategicznego dla gospodarki narodowej - skalenia. Cieplutkie pozdrowienia dla Wójta "aby do emerytury" Gminy Mysłakowice.
~ 14-10-2009 16:35
pozdrowienia jak dzisiejsza pogoda dla bez RADNYCH z Klubu Wójta do których nie docierają zadne argumenty,kopalnia jest ich jedynym i strategicznym przedsiębiorcą bez którego gmina zginie.Dają rocznie aż 100.ooozł dochodu jak wyglądają drogi których używają do wywozu urobku można obejrzeć już dzisiaj.O mostach w Karpnikach Janowicach nie mówmy będziemy mówic jak sie zawalą, a i tak my wszyscy zapłacimy za remont ( a nie wójt i radni nie mówiąc o kopalni) .
~POLAK 14-10-2009 23:55
Od wiek wieków było tak: - Palarnia w gminie śmieci niech jasny szlak trafi ! My nie mamy mieci bo... bo nie mamy i już a, a, a dlaczego u nas ? może być gdzieś indziej przecież. - Jak fajnie by było gdybyśmy mieli prąd w domu ale elektrownia żeby stała u sąsiada i wiatraki też bo mi sie źle kury niosą ! - Elektrownia atomowa jeszcze szkodliwa okrutnie ! Węglowa masakra ! Wiatrowa niezdrowa, wodna ... no niewiem ale tez niedobra. Jutro pojedziemy do marketu kupić nową płyte ceramiczną, piekarnik, czajnik elektryczny, żona lokówke, suszarkę i spalił nam sie ostatnio przepływowy podgrzewacz wody. A co niestać nas ? Jest w sklepie i to na raty trzeba korzystać ! Okazja jakich mało ! - Oj i fajnie by było aby w domu było ciepło tylko że kopalnia najlepiej jak by była nie u mnie tylko w sąsiedniej wsi, tutaj za blisko i szum sie robi duży. - Gazowe ogrzewanie coś ostatnio drogo kosztuje będziemy palić szmatami i butami to do grudnia wystarczy, a potem powycinamy za stodołą brzozy itp to do kwietnia przebidujem. - Kominek też fajny wieczorem u sąsiada podetniemy dęba i buczynę będzie wiatr, przewróci powiemy że sie złamało podzielimy drewnem i na nastepny rok będzie jak znalazł. - Oczyszczalnia ścieków śmierdzi jak szlak to może jak by była u mojego sąsiada bo u mnie jak na razie nie ma miejsca i problem z parkowaniem. - Nic tutaj dla nas nie budują nie remontują, a o inwestycjach nie wspomne ale jak na razie ... to i dobrze bo spokojnie. - Samochody mam juz trzy, czwarty w produkcji i cholera ale drogi i chodnika nie ma kto zbudować. Jeździć każdy chce, a robić nie ma komu stoją pod sklepem i piją wiecznie ! Nic tak Polaka nie cieszy jak innego polaka nieszczęśćie ! A komuna też zła była bo coś zbudowała i działa i służy do dzisiaj, a te cholery nic nie robią !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Obieżyświat w Lwówku

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%