MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Stres do werdyktu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:59
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Do 5 lipca musimy żyć w niepewności – mówi Jakub Mołycha, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego. – Tego dnia dowiemy się, czy zostaliśmy przyjęci do wymarzonych szkół średnich.

Wszystko zależy od komisji rekrutacyjnych w placówkach ponadgimnazjalnych, które ustalają pułap punktów, powyżej którego będą przyjmować uczniów do szkół – mówi Krystyna Szychowska, wicedyrektor do spraw gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. – Ale jesteśmy dobrej myśli. Uczniowie wybierają trzy szkoły, więc na pewno do którejś się dostaną.
Miniony rok był dla trzecioklasistów z gimnazjów okresem pełnym wyzwań. Najpierw musieli zdać egzamin, później cierpliwie czekać na wyniki. Kolejnym etapem był wybór szkół, które będą zgodne z ich zainteresowaniami. – A teraz pozostaje nam tylko czekać – mówi Ewelina Pross, tegoroczna absolwentka. – Takie bezczynne czekanie jest gorsze, niż egzaminy, bo już nie mamy wpływu na to, co dalej będzie.

Gimnazjaliści z trzecich klas jeleniogórskich „Rzemiosł” mogli starać się o przyjęcie do szkół średnich, które znajdują się w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. – Mamy w naszej szkole trzy kierunki liceum profilowanego, które są popularne wśród młodzieży – mówi Krystyna Szychowska, dyrektor gimnazjum.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie gdzie poćwiczyć

Poznali wyniki rekrutacji

Kto był za podwyżką wywozu śmieci?  

Sudety w Gościńcu

Nie zaśmiecajmy otoczenia Kropelki

Dużo drożej za śmieci

Więcej na sprzęt dla OSP

Spacer po kowarskich muzeach

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
107
Tak
26%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%