MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Stres do werdyktu

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:59
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Do 5 lipca musimy żyć w niepewności – mówi Jakub Mołycha, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego. – Tego dnia dowiemy się, czy zostaliśmy przyjęci do wymarzonych szkół średnich.

Wszystko zależy od komisji rekrutacyjnych w placówkach ponadgimnazjalnych, które ustalają pułap punktów, powyżej którego będą przyjmować uczniów do szkół – mówi Krystyna Szychowska, wicedyrektor do spraw gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. – Ale jesteśmy dobrej myśli. Uczniowie wybierają trzy szkoły, więc na pewno do którejś się dostaną.
Miniony rok był dla trzecioklasistów z gimnazjów okresem pełnym wyzwań. Najpierw musieli zdać egzamin, później cierpliwie czekać na wyniki. Kolejnym etapem był wybór szkół, które będą zgodne z ich zainteresowaniami. – A teraz pozostaje nam tylko czekać – mówi Ewelina Pross, tegoroczna absolwentka. – Takie bezczynne czekanie jest gorsze, niż egzaminy, bo już nie mamy wpływu na to, co dalej będzie.

Gimnazjaliści z trzecich klas jeleniogórskich „Rzemiosł” mogli starać się o przyjęcie do szkół średnich, które znajdują się w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. – Mamy w naszej szkole trzy kierunki liceum profilowanego, które są popularne wśród młodzieży – mówi Krystyna Szychowska, dyrektor gimnazjum.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Święto Pieroga odwołane

Śmierć na żwirowni

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Ławki do remontu

Ratunek ze śmigłowcem

Wkrótce będzie zakaz wstępu na Tamę Złotnicką

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%