MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Strefowe eliminacje o bezpieczeństwie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 maja 2014, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Na terenie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje strefowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego” – eliminacje strefowe. Turniej był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Eliminacje strefowe wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Gierałtowie oraz uczniowie z gimnazjum w Bolesławcu. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest : Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, ZST „Mechanik” oraz Automobilklub Karkonoski w Jeleniej Górze.

Głównym celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze zarówno pieszych, jak i kierujących.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Eliminacje przeprowadzane są na etapie szkolnym, powiatowym, strefowym, wojewódzkim i zakończone zostaną finałem ogólnopolskim.

- W eliminacjach strefowych wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych oraz trzech gimnazjów z byłego województwa jeleniogórskiego. Konkurs składał się z dwóch części: jazdy sprawnościowej po torze przeszkód i testu z wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, i sytuacji na skrzyżowaniu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mina na Zabobrzu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ej 14-05-2014 15:15
Jedno wielkie oszustwo.Dali jakąś dziunie co liczyć nie umie.Dali nagrody, odebrali nagrody .Dzieci się tylko zniechęciły i czują się oszukane.Skandal!
~art 14-05-2014 21:44
Oszustwo,ktoś liczyć nie umie.Takie zawody a liczyć nie potrafią.Dzieci oszukali.Przy Prezydencie otrzymali nagrody po czym nagrody zostały odebrane pod pretekstem błędnego przeliczenia głosów.Wyniki zostały oszukane.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Bobry na Zabobrzu

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

To teren zapuszczony

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
120
Tak
45%
Nie
44%
Nie wiem
11%