MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Strażnik miejski potrącony przez polityka z Bolesławca

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 grudnia 2010, 15:46
Aktualizacja: Niedziela, 5 grudnia 2010, 11:24
Autor: Angela
Najpierw nie chciał się wylegitymować, chwilę później wycofując uderzył autem strażnika miejskiego, a następnie przejechał po jego nodze – mowa o Bogusławie N. z Bolesławca, który dwukrotnie potrącił wczoraj funkcjonariusza SM przy dworcu PKP w Jeleniej Górze.

Bogusław N. najprawdopodobniej był wczoraj na spotkaniu z Januszem Palikotem w restauracji Orient Express na Dworcu Głównym PKP w Jeleniej Górze. W tym czasie straż miejska została poinformowana, że uczestnicy spotkania zablokowali ulicę, przejazd i zatokę autobusową. Strażników wezwano więc na interwencję. Weszli na spotkanie z Januszem Palikotem i poprosili obsługę, by kierowcy zaparkowali inaczej samochody.

– Kiedy jeden z funkcjonariuszy poprosił Bogusława N. o wylegitymowanie się i przestawienie auta, ten odmówił. Następnie włączył silnik pojazdu i rozpoczął nerwowe manewry. Cofając uderzył strażnika miejskiego, następnie jadąc do przodu przejechał po jego nodze. Wówczas strażnik przewrócił się i uderzył głową o jezdnię, po czym został odwieziony do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Było to umyślne, dwukrotne potrącenie naszego strażnika, ale jest jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach zdarzenia – mówi Jerzy Górniak, Komendant Straż Miejskiej w Jeleniej Górze.

Komendant nie wie, jakie obrażenia odniósł strażnik i jak długo będzie musiał pozostać w szpitalu. Najprawdopodobniej będzie prowadzone postępowanie w kierunku wypadku przy pracy, a sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.
Wczoraj na miejsce wezwano również policję, która wylegitymowała Bogusława N.

Wersję wydarzeń wg mieszkańca Bolesławca opublikujemy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga na oszustów!

Kamiennogórzanka zatrzymana za narkotyki

Zatrzymany za prędkość

Na półkoloniach o bezpiecznych wakacjach

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Auto w rowie w Płoszczynie

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
795
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%