MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Strażnicy złapali złodzieja drewna

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 stycznia 2012, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: Angela
Fot. SM
W miniony wtorek popołudniu dyżurny straży miejskiej przyjął zgłoszenie, że przy ulicy Wolności w okolicach numeru 187 nieznany mężczyzna idzie w kierunku lasu ciągnąc na sankach piłę.

Na miejsce pojechali strażnicy miejscy. Zauważyli mężczyznę, który siedział na drzewie i odcinał gałęzie. Złodzieja ukarano mandatem. – Na tym terenie często dochodzi do kradzieży drewna – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy jeleniogórskiej Straży Miejskiej. Dzięki czujności i zgłoszeniom okolicznych mieszkańców strażnikom udaje się złapać złodziei na gorącym uczynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~diabelek 19-01-2012 10:30
Może to było cięcie sanitarne ??? Swoją droga, barbażyństwo !!! jednak widzę w Kamiennej górze starszych ludzi chodzacych do lasu z saneczkami, zworzacymi gałęzie. Rozmawiałem kiedys z lesniczym, stwierdził, że niby nie wolno, ale jednak ci ludzie sprzataja las, co prawda jest mniej runa lesnego, za to mniejsze zagrożenie pozarem. Jak to określił, las niech dziczeje, ale w głębi, tam, gdzie ludzie spaceruja, im mniej suchej ściółki, tym lepiej, mniejsze zagrożenie. A niestety, ludzie majetni nie są, wielu nie ma srodków do życia, a zamarznąć nie chciałby nikt. Zapewne człowiek nie dla przyjemności wlazł na drzewo z piłą, tylko z biedy. O tym też nalezy pomysleć, siedząc przed tv w ciepłym mieszkanku. No, chyba, że facet z pazerności, wtedy sankcje powinny byc odpowiednie. Takie czasy ...
~x 19-01-2012 10:36
moze byl udzial znanych i publicznych nazwisk? Qada nie kupuje ktos kto na codzien ma normalna dniowke.....
~Anty-kryzyso 19-01-2012 10:45
To jakiś żart, obcinający gałęzie powinien otrzymać nagrodę - bo drzewa tak są zaniedbane i nie przycinane gałęzie że stają się niebezpieczne -dla rowerzystów, samochodów- na Moniuszki gałęzie drapią samochody a odbice od gałęzi naraża kierowcę na zderzenie sie z samochodem jadącym z przeciwka. Wiszą ogromne gałęzie nad garażami przy Karłowicza od strony zameczku ,tam młodzież chleje alkohol - i jakoś mandatów sytaż nie wlepia -a gałęzie to niech obetnie naczelnik.Takich miejsc które wymagają obcięć gałezi zwłaszcza suchych tzw.sanitarnych i gałęzi sterczących jest mnóstwo ale nikt tym sie nie zajmuje- bo Polak to taki byle jaki. Zwróccie uwagę jak zadbane były drzewa na poniemieckich fotografiach w Jeleniej Górze.
~Zygmunt Pont 19-01-2012 10:54
Posiadam do wycięcia dużo samosiejek , grubych gałezi dużych drzew, mam mnóstwo drzew do wycinki wzdłuż rowów wodnych - niech się do mnie zgłoszą chętni to jeszcze otrzymaja nagrodę za robotę w formie pozyskanego opału na swoje potrzeby, starczy też dla innych biedniejszych ludzi..A w mieście niech drzewa obrosną dzikością i robakami, straż też nie będzie sie fatygowała na akcje z donosów.
~do Anty-kryz 19-01-2012 11:02
tam są LASY. Znacznie już wycięte...
~ 19-01-2012 11:13
na pałacu obok sofalu gość też wycina
~$$$ 19-01-2012 11:43
niech kapusie zabiorą się do odśnieżania chodników a nie nadawać na biednych jeszcze troche a ludzie z głodu ruszą na zasrane Biedronki
~miejscowy 19-01-2012 12:06
Nie czepiaj sie Biedronki,bo sam smierdzisz gównem.
~ 19-01-2012 15:06
Straż miejska nie ma prawa ukarać nikogo za obcinanie gałęzi. Na to nie trzeba pozwolenia. Chyba że była to działka prywatna i sam właściciel to zgłosił. SM to banda i...li.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Kolizja na Wolności

Paliła się słoma

Chłopiec nadział się na pręt

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%