MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Strażnicy pomogli potrąconemu mężczyźnie

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 19 lutego 2017, 13:03
Aktualizacja: 18:33
Autor: SM
Fot. Użyczone/SM
W sobotę (18.02) patrol straży miejskiej udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie potrąconemu na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło przy ulicy Kiepury (okolice sklepu Polo) w Jeleniej Górze. Działania strażników miejskich polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe i policja. Według relacji świadków kierowca nie zachował szczególnej ostrożności, nie zauważył a następnie potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych, starszego mężczyznę.

Strażnicy miejscy przekazali poszkodowanego przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego a policjantom zebrane informacje o zdarzeniu. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Złodziej zatrzymany

Serca pełne nakrętek

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zxzx 19-02-2017 13:21
nowy praktyczny sposób określania kierunku w jelonce "to jest tam w okolicy Polo" albo "skręcasz w lewo za drugą biedronką za kauflandem i już jesteś"
~jajanek 19-02-2017 15:49
W imieniu pieska dziękuje
~Dzidek bez swetra 19-02-2017 18:55
A ja po raz kolejny powtarzam, że odblaski powinny obowiązywać również w terenie zabudowanym. Niejednokrotnie przemierzam samochodem trasę z Jeleniej Góry (zwłaszcza ul. W. Polskiego) do Cieplic w godzinach wieczornych i zawsze niemal jest sytuacja, że piesi w ciemnych ubraniach są niemal niezauważalni na przejściach dla pieszych. TV DAMI bardzo często powtarza program na którym egzaminator WORD w Jeleniej Górze demonstruje jak bardzo zagrożony jest pieszy, który w porze wieczorowo-nocnej bez odblasków porusza się w terenie niezabudowanym. A może by tak spróbować zrobić krótki reportaż w terenie zabudowanym. Czy to takie trudne, chyba nie, a może faktycznie uratować niejedno ludzkie istnienie. Nie zawadzi chyba ruszyć nieco bardziej mózgownicą i ruszyć z akcją odblaski w mieście.
~kursant77 20-02-2017 8:44
Popieram przedmówcę w 100%-ach! Odblaski powinny być noszone nie tylko poza terenem zabudowanym ale także w zabudowanym w warunkach zmniejszonej widoczności. Ludzie!!! Pomyślcie o swoim zdrowiu i BEZPIECZEŃSTWIE!!! Pozdrawiam serdecznie.
~kursant77 20-02-2017 8:56
Popieram przedmówcę w 100%-ach! Odblaski powinny być noszone nie tylko poza terenem zabudowanym ale także w zabudowanym w warunkach zmniejszonej widoczności. Ludzie!!! Pomyślcie o swoim zdrowiu i BEZPIECZEŃSTWIE!!! Pozdrawiam serdecznie.
~Nowy Tesla z JG 20-02-2017 10:26
Darwin zauważyłby iż dodawanie kolejnych systemów bezpieczeństwa pogorszy tylko ogólny iloraz inteligencji przyszłego społeczeństwa. Ja jednak sądzę iż znaczną poprawę mogłoby przynieść ograniczenie prędkości pojazdów do 1 km/h... albo całkowity zakaz chodzenia na nogach. Osobiście postuluję obywa te rozwiązania! Gwarantuje że o potrąceniach pieszych nasze dzieci będą się uczyć tylko w szkole na historii. Lepszego rozwiązania nikt nie wymyśli, jestem genialny, babcia mi opowiadała że u nich na wsi w Kazachstanie nigdy nikt nie potrącił pieszego samochodem, mimo że dużo wódki tam pili.
~Nowy Tesla z JG 20-02-2017 10:27
... wniosek jest prosty : za mało wódki pijemy!
~do Nowy 20-02-2017 11:10
Taaa, ja też słuchałam babcinych opowieści, u niej na wsi nikt człowieka furmanką nie potrącił, a w dni targowe sporo ich było w drodze... wtedy nawet prądu nie mieli. A teraz...chyba już głupsza generacja, bo giną na pasach jak muchy - trasa W-wa - Mazury :p Jestem za obowiązkową odzieżą z odblaskami, szczególnie zimą - nie rozumiem ludzi ubierających się na czarno w zimie, przecież 19-wieczna żałoba narodowa już dawno za nami. Prędkość pojazdów po mieście 30-50 km/h, czemu nie? Kierowca ma czas na reakcję.
~monter okien 20-02-2017 19:29
Dziekuje funkcjonariuszom Strazy Miejskiej za to , ze okazali sie wporzo ludzmi i odstapili od wymierzenia kary w postaci mandatu za moj brak nalezytej uwagi gdzie stawiam samochod.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożary podczas żniw

Auto wypadło z drogi

Za „kółkiem” bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Wypadek na "trójce"

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
802
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
5%