MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Strażnicy miejscy na monotonię nie narzekają

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 kwietnia 2017, 8:23
Aktualizacja: 8:38
Autor: UM
Fot. Archiwum
Co robią strażnicy miejscy poza blokowaniem kół samochodów niewłaściwie zaparkowanych? – Blokowanie kół jest wąskim marginesem pracy strażników. Za to rozmaitość interwencji niekiedy szokuje – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W minionym tygodniu np. strażnicy zostali poproszeni o pomoc we włamaniu się do mieszkania, którego właścicielka postawiła obiad na kuchence gazowej i zatrzasnęła klucze od swego mieszkania wewnątrz. Patrol asekuracyjnie wezwał straż pożarną, ale jednocześnie odszukał córkę właścicielki mieszkania, mającą drugi komplet kluczy i udało się uniknąć zniszczeń.

Funkcjonariusze SM odbyli też rozmowę z rodzicami nastolatki, która – wraz z kolegami – bawiła się w rzucanie z wysokiego piętra balonów wypełnionych wodą. Przechodniom, którzy byli ofiarami tej zabawy niespecjalnie się owa rozrywka podobała.

Były też interwencje na ogrodach działkowych, bo zaczęło się tam intensywnie porządkować spalanie śmieci i suchej roślinności. Strażnicy uświadamiali sprawcom, że ich rodziny lub znajomi w tym samym czasie uskarżają się na zadymienie utrudniające oddychanie.

Jeleniogórscy miejscy strażnicy ustalili i zidentyfikowali złodzieja sklepowego, który korzystając z tego, że sprzedawcy w niektórych sklepach są przez moment zajęci innymi klientami, kradł co mu w ręce wpadło. Nadto w ośmiu przypadkach udzielali pomocy przechodniom, którzy zasłabli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymanie złodziei uli

Posypały się mandaty

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Hrabjanek 5-04-2017 8:48
Strażnicy - przejaźdzka po zabobrzu 1, 2 i 3 pomiędzy godz 22 a 8 rano. Parkowanie na trawie , przejsciach dla pieszych. , chodnikach gdzie brak jest pozostawienia 1.5 m dla pieszego . Wtedy bedzie żniwo. Czas ukrócic wolną Amerykankę parkowania mistrzów kierownicy.
~Hodowca marchewki 5-04-2017 8:50
Z tym spalaniem śmieci na działkach to nie do końca jest tak jak przedstawili strażnicy. Pozostałości roślinne to nie są śmieci, jedynym skutecznym sposobem pozbycia się szkodników i porażonych części roślin jest niestety spalenie.Nikomu jeszcze dymek ze spalania gałązek nie zaszkodził. Oczywiście niedopuszczalne jest spalanie prawdziwych śmieci czy plastykowych opakowań, bo to już jest barbarzyństwo. Prawdziwi działkowicze tego nie robią.
~pieszy 5-04-2017 9:38
A ja proszę o jak najczęstrze blokowanie. Przejść nie można
~co? 5-04-2017 9:52
"bo zaczęło się tam intensywnie porządkować spalanie śmieci i suchej roślinności."?
~lelek 5-04-2017 10:12
Na Wyczółkowskiego już paniska w sandałach i białych skarpetkach już parkują na całym chodniku mimo braku 1,5 metra i tego że remont jeszcze nie skończony Strażaki miejskie do roboty kasa będzie jak za zboże.Niech płacą pały buraczane.....o taaaak....
~gosSć 5-04-2017 11:15
Na Kolberga trwa remont ulicy, a fantastyczni kierowcy uważaja ze im wolno parkować na drodze rowerowej chodnika tuż na przeciwko Domu Kultury.Dodatkowo traktują ten odcinek chodnika traktują jak ulicę -jeżdżąc po nim niekiedy spychając ludzi tamtendy spacerujących.
~gosSć 5-04-2017 11:22
Obecnie trwa remont ul.Kolberga, a w związku z tym co niektórzy kierowcy parkują na chodniku- na drodze rowerowej.Dodatkowo uwazaja ze ten odcinek tuz na przeciw Domu Kultury traktują jak normalną ulice, jeżdząc po nim niekiedy nie zwracając uwagi na spacerujące osoby.
~do buraków 5-04-2017 11:33
...których jedynym w życiu pojazdem są i będą tylko i wyłącznie "autonogi". Wiem, że zazdrość was zżera, bo niestety zabrakło wam umiejętności , żeby opanować pojazd mechaniczny.
~ 5-04-2017 16:07
Do 11:33 capie po to są chodniki żeby po nich chodzić a nie jezdzic 4 kapcie i cham się nauczy przepisów
~tesla 5-04-2017 18:18
dziady ze straży miejskiej nie zajmują się włamaniami, kradzieżami oni tylko spacerują i piszą mandaty ale tylko jeden wypisuje mandat ten który umie pisać
~focus 6-04-2017 22:01
S.M. to wytwór nikomu niepotrzebny od tego jest Policja. A nie jeszcze jeden etat komendanta i zastęmpcy.DO LIKWIDACJI>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Nastolatkę odnaleziono

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%