MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Strażnicy i działkowicze przeciw złodziejom

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 11 maja 2007, 15:01
Autor: DOB
Fot. Jelonka.com
Porządku na ogródkach będą pilnować patrole straży miejskiej w towarzystwie właścicieli działek.

To w związku z nasilającą się falą kradzieży na działkach. Tylko w tym tygodniu włamań było kilkadziesiąt. W nocy z wtorku na środę okradziono 10 altanek przy ul. Rodzinnej, niedawno znowu na tych samych ogródkach złodzieje splądrowali 8 ogrodów. Niektórzy są tak zrezygnowani, że nie zgłaszają nawet tych zdarzeń na policję.

Giną przede wszystkim narzędzia i elementy metalowe, nadające się na złom. – Straty nie są wielkie, ale dla ludzi takie włamania są bardzo dotkliwe – mówi Jerzy Górniak. – Działki uprawiają przede wszystkim ludzie starsi. Dla nich pojechanie do sklepu i kupienie nowej motyki to często kłopot.

W piątek komendant Górniak polecił strażnikom skontaktowanie się z zarządcami ogródków działkowych w Jeleniej Górze. – Chcemy się zorientować, jakie są ich oczekiwania wobec nas – mówi. – Najprawdopodobniej powrócą tam patrole straży.

Mundurowi będą jednak chodzić razem z działkowiczami, którzy zgłoszą się do takich patroli. – Kiedyś już taki pomysł realizowaliśmy i zdał on rezultat. Kradzieży było coraz mniej – mówi Jerzy Górniak. – Działkowicze wszystkich znają, od razu mogą wskazać, kto jest obcy. Wiedzą też, którędy najczęściej przychodzą złodzieje.

Złodzieje spędzają sen z powiek działkowców praktycznie przez cały rok. Wiosną kradną złom, narzędzia, latem pustoszą grządki. Jesienią i zimą altanki demolują bezdomni. Palą ogniska żeby się ogrzać. Kilkakrotnie zdarzało się, że spalili altankę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Komentują budżet miasta

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~osiedlak 11-05-2007 15:43
a ja chetnie kupie dzialke na rodzinnej,od strony rzeki, tylko prosze dac znac,jezeli ktos nie daje sobie rady z taka dzialeczka, kiedys mial tam dzialke moj tata,ale musial sprzedac
~działkowicz 11-05-2007 15:58
Bardzo dobry pomysł.
~Emeryt 11-05-2007 16:23
Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana czym prędzej - niepotrzebne są kosztowne etaty dodatkowej kierowniczej ekipy, która i tak niewiele może. Za to powinno się wspomóc Policjantów, którzy są dobrze szkoleni do swej funkcji i dać im zarobić więcej aby nie byli zmuszeni z radarami w krzakach stać i zer z mandatów skreślać!
~Do Emeryt 11-05-2007 22:41
Daj już spokój, ten temat był już nie raz przerabiany na forum. A odnośnie kradzięży na Rodzinnej to wszyscy wiedzą kto robi te działki , ąle jak coś to nikt nic nie wie. He he
~xxx 12-05-2007 10:09
emeryt a nie pisal ci juz ktos zebys sprzedal ten komputer
~jasy 12-05-2007 14:03
A może strażnicy zainetrsują się działkowcami którzy wyrzucają śmieci w okół ogrodzeń ogrodów działkowych. Bo traktują erenn otaczjący działki jak śmietnik.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orszak Trzech Króli

Spalał odpady

Teraz elewacja

20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Opłatek niepełnosprawnych

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
87
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
6%