MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Strażnicy graniczni zagrali z WOŚP

Wiadomości: DOLNY ŚLĄSK
Wtorek, 10 stycznia 2012, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabrakło funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. W Jeleniej Górze, Bystrzycy i Kłodzku. Zaprezentowali sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej służbie i włączyli się do licytacji.

W tym roku można było wylicytować pobyt na strzelnicy w kłodzkim oddziale Straży Granicznej, gdzie zwycięzca przejdzie szkolenie i strzelanie wraz z instruktorem z broni pneumatycznej i trenażera oraz tablice „Granica Państwa przekraczanie zabronione”.

Zebrane pieniądze to kolejna cegiełka na szczytny cel „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”.

Funkcjonariusze wspólnie ze słuchaczami Medycznego Studium Zawodowego w Kłodzku zaprezentowali, przy użyciu fantomów do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jak udzielać pierwszej pomocy bez użycia specjalistycznego sprzętu. Najważniejszym z elementów było zwrócenie uwagi uczestnikom pokazu, że trzeba reagować zawsze, gdy osoba potrzebuje pomocy.

Niepowtarzalną okazją była możliwość zdobycia umiejętności posługiwania się defibrylatorem automatycznym (AED) – urządzeniem służącym do normowania pracy serca oraz monitorowania EKG.

Specjalnie dla dzieci strażnicy zorganizowali też stanowisko do malowania twarzy – dzieci zamieniały się w kotki, tygryski, biedronki a motywem przewodnim były oczywiście czerwone serduszka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~tiaaaa 10-01-2012 10:49
W przyszłym roku zlicytujemy karabinek samopowtarzalny i możliwość kopnięcia w tyłek dowolnej osoby .Siema

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Artysta" słono zapłaci

Nietypowy finał Ligi Rocka

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Poświęcili kapliczkę

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%