MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Strażaków zalewa... woda

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 22 czerwca 2007, 14:39
Autor: Angela
Fot. Angela
Nowiutka strażnica zagrożona opadami deszczu.

Niewiele brakowało, aby strażacy, udzielający pomocy mieszkańcom przy piątkowej ulewie, sami stali się jej ofiarami.
Woda podmyła nową strażnicę przy ul. Sokoliki, i tylko sprawna akcja samych gospodarzy zapobiegła całkowitemu zalaniu obiektu.

Akcja ratowania strażnicy trwała od 15. 30 do późnego wieczora, więc podczas największych podtopień trzeba było ją wyłączyć z działań.
W mieście było mniej strażaków, bo musieli ratować obiekt przy Sokolikach.
– Z okolicznych pól i kanalizacji wszystka woda zbierała się na naszym terenie i groziła zalaniem budynku wewnątrz – powiedział starszy aspirant Andrzej Bartyzel, dowódca zmiany.
W mieście pomocy mieszkańcom udzielała tylko jednostka z ulicy Sudeckiej.

Mieszkańcy pytają jednak, gdzie jest tu logika i zasadność istnienia jednostki, która podczas największej potrzeby udzielania pomocy musi ratować własne pomieszczenia. – Odkąd pamiętam rok rocznie to miejsce już zanim powstała ta strażnica, zalewane było wodą – mówi jeden z okolicznych mieszkańców.

Złośliwi już składają gratulację osobom, które projektowały i budowały strażnicę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Nowe boksy na stadionie

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~domynic 22-06-2007 14:43
od kąd pamietam tam stała woda co roku wiec logiczne było że po powstaniu strażnicy dalej bedzie stać woda. HRATULACJE dla osób które wybrały to miejsce na straznice
~Tiger 22-06-2007 14:59
Dołączę się do gratulacji. Piękny jest nasz kraj. I nawet takie coś mnie nie zdziwi.
~Zibij 22-06-2007 15:07
A wystarczyło postawić ją wyżej – tak ja Lidla na Mostowej czy obecnie budującą się Biedronkę na Zabobrzu. Ale nikt nie pomyślał – jak zwykle – to w Jeleniej NORMALKA. Na ul.Lubańskiej – też teraz dokładali studzienki bo nikt nie pomyślał, a dyrektor ściemniał, że opady są większe niż kiedyś dlatego dokładają – NAWET KŁAMAĆ NIE NAUCZYŁ SIĘ JESZCZE.
~hahaha, przydadzą się rękawy przeciwpowodziowe 22-06-2007 15:20
które podobno urząd miasta ostatnio zakupił. Mam nadzieję, że wystarczy, by obłożyć dookoła nową strażnicę – w końcu letnie burze są częste. a to, że strażacy będą się zajmować ratowaniem samych siebie nie powinno dziwić. w końcy np tacy politycy też zajmują się prawie wyłącznie własnymi interesami, podobnie jak ostatnio lekarze. strażacy mają być gorsi?
~Kierowca 22-06-2007 15:38
Polecam sie tez przyjżeć nowo wyremontowanej ulicy dworcowej i sobieszowskie, które to zamieniły się wczoraj w rzeki, woda spływała w strone chodników i tam pozostawała. Gratuluje projektantom strażnicy i drogowcą...
~super 22-06-2007 15:58
pomyślmy podczas jakieś powodzi woda przelwewa sie do cieplic a jednostka jeszcze jest w dole i co ? zamiast ratowania jednostka pierwsza stanie sie poszkodowanym a cały sprzęt zostaje pod wodą , porażka to co u nas sie dzieje !!!!!!!!!
~porażka 22-06-2007 17:30
zamisat innych, ratują siebie.wielkie gratulacje.to po co ta straż istnieje??
~obserwator 22-06-2007 19:13
Możemy jeszcze poczekać na większą ulewę i zobaczyć jak rzeka zalewa ten obiekt. Ciekawe jaki to geodeta zrobił pomiary i kto za to jest odpowiedzialny. Przecież to miejsce jest za nisko i jako obiekt dla straży pożarnej się NIE NADAJE.
~Piotrek 22-06-2007 20:20
z tego co wiem, to pomocy udzielala takze jednostka ochotniczej straży pożarnej Sobieszów. bo sam ich widzialem przy ulicy Wyczułkowskiego , ktora byla w polowie zalana. ktos ma blendne informacje.
~do autora 22-06-2007 21:44
Co oznacza zwrot "wszystka woda"? To polska gramatyka czy ugandyjska? (przepraszam Ugandę)
~Emeryt 22-06-2007 21:56
No to tylko czekać większych opadów! Będzie skandal.
~do Piotrek 22-06-2007 22:41
Autorowi chodziło o jednostki PSP (zawodowe) dostępne o każdej porze dnia i nocy i wyjeżdżające w ciągu minuty. OSP z Sobieszowa jest jedną z bardziej mobilnych jednostek osp w powiecie ale jeśli wiesz na czym polega funkcjonowanie OSP to powinieneś wiedzieć, że nie mają obowiązku być w dyspozycji,robią to bo chcą.Zdarza się że mimo wezwania nie mogą wyjechać – awaria sprzętu, brak ludzi (nie muszą wybierać kto pije w sobotę, mogą napić się wszyscy przecież to ich wolny czas!!)
~sąsiad straży 22-06-2007 22:52
Jeżeli się nie mylę to z tyłu za obiektami straży pożarnej był sporej wielkości rów meljoracyjny biegnący równolegle do ul.Wolności,który zbierał wodę spływającą z pobliskich pagórków i pól .Niestety ktoś niedopilnował i row zarasta sobie więc woda znalazła sobie inne ujście
~do porażka 23-06-2007 9:56
Istnieje po to zeby ratowac ludzkie zycie byc moze w przyszłości Twoje czego nie zycze ale nie miej pretensji do strazy tylko do projektantów straznicy pożądne chłopaki tam pracuja i sami tego sobie nie budowali.Pozdrawiam
~Tomany 23-06-2007 12:01
BEZ KOMENTARZA
~do ,,do Piotrek,, 23-06-2007 22:23
mylisz się kolego bo nie ma czegoś takiego że OSP nie wyjedzie (nie biorąc pod uwagę awarii sprzętu)musi wyjechać bo jezeli nie wyjedzie jest sporządzona odpowiednia notatka, która trafia dalej w odpowiednie ręce a potem, a potem zaczyna sie sprawdzanie co i jak itp... i oczuwiscie są tego konsekwencje.
~dalej do piotrek 24-06-2007 22:10
poprawiająca mnie osoba nie do końca ma rację, pomyśl chłopie OCHOTNICZA!!! nie jestem laikiem, wiem o czym piszę, mnie nikt w wolnym czasie, jeśli nie mam ochoty nie zmusi do działań , fakt, że sprawdzane jest dlaczego jednostka OSP na sygnał z MSK nie wyjeżdża, ale jak już wcześniej pisałem nic poza poczuciem obowiązku albo perpektywą ponad 10 zł. za godzinę nie jest wstanie ruszyć OSP do działań, wiem zaraz zaczniesz rzucać przykładami o jednostkach wciągniętych do KSRG, ale nadal jest to OSP i pojedynczy członek JOT–u w OSP za niestawienie się na alarm nie poniesie żadnych konsekwencji (nie ma takiego obowiązku) konsekwencje mogą dotyczyć jednostki OSP, która może się liczyć ze zmniejszeniem albo zabraniem dotacji z tego czy innego źródła.
~zajcew 25-06-2007 22:34
powinni usadzić tych którzy projektowali tą strażnicę , budować na terenie zalewowym gdzie przy każdym opadzie zbierała sie woda i nie zabezpieczyć terenu ???? głupota !!a kto to odbierał i zatwierdził projekt , chłopaki pompują wode a ona i tak wraca górą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Konkurs dla seniorów

Trwa budowa punktu widokowego

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2207
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%