MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Strażacy z prezydentem o sukcesach i szansach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 sierpnia 2014, 8:46
Aktualizacja: 8:48
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. UM Jelenia Góra
Jerzy Sładczyk, komendant KM PSP oraz Wojciech Gral, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP spotkali się z prezydentem Jeleniej Góry Marcinem Zawiłą. Rozmawiano i o sukcesach, i o szansach.

O sukcesach, bo PSP prowadzi inwestycję o wartości ok. 1,2 mln zł – termomodernizację swojej siedziby, na którą sami strażacy pozyskali 100 proc. środków spoza budżetu. W przyszłym roku pojawi się w jeleniogórskiej Państwowej straży Pożarnej nowy, 23-metrowy podnośnik i zastąpi stary, 18-metrowy.

Jest też szansa na wymianę ponad 30-metrowej drabiny samojezdnej. A inne potrzeby? – Musimy zacząć prace przy planowaniu przebudowy, albo budowy garaży dla nowych samochodów dwóch jeleniogórskich OSP i o uzupełnieniu wyposażenia w drobniejszy sprzęt, zarówno straży zawodowej, jak i ochotniczej – powiedział M. Zawiła. – Ale warto też zadbać o zaplecze kadrowe.

Idea, by stworzyć klasę o specjalności strażackiej już się zmaterializowała w ub. roku, niemniej wymaga wsparcia. Jest ona nie tylko okazją do spopularyzowania ZST „Mechanik”, gdzie ta klasa funkcjonuje, ale i stworzenia tam jednostki OSP, co oznaczałoby, że uczniowie rozważający służbę w pożarnictwie mogliby już w tej szkole zyskiwać wiedzę i praktyczne umiejętności, nieocenione przy egzaminach do szkół pożarniczych. Póki co ta szansa jest wykorzystywana tylko w niewielkim stopniu.

Spotkanie z prezydentem było też okazją do poinformowania o przygotowywanych przez Powiatową OSP zawodów pożarniczych dla strażaków-ochotników, zarówno z Jeleniej Góry, jak i powiatu, a być może skorzystają z zaproszenia też Czesi, blisko współpracujący w realizacji programów unijnych. Zawody odbędą się w sobotę, 16 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przebudowa drogi nr 2273D

Wyrok dla sędziego

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~AD966 8-08-2014 9:20
Nie POmoże woda z sikawki ,czas pakować manatki .Sytuacja ekonomiczna w Europie jest napięta już nie będzie takich dotacji jak przed laty .Teraz trzeba ruszać główką .
~Wiem 8-08-2014 11:05
Strażacy to jest ostatnia organizacja na którą można jeszcze w Polsce liczyć.Reszta to pozoranci w komplecie z naszymi samorządowcami
~oooooooooooo 8-08-2014 12:52
przez ponad 3 lata nie widać było prawie prezydenta, a teraz taka aktywność na wszystkich frontach, do listopada strach będzie lodówkę otworzyć ;(
~ 8-08-2014 14:31
Ostatnio ktoś mi opowiadał jak to M.Zawiła traktuje lokalne media,że zaprasza na rozmowy do siebie jak jest mowa o pozytywach, a jak sa trudne czy zawiłe sprawy, to deleguje kogoś aby się tłumaczył za niego. Wniosek ten człowiek nie potrafi stanąć do rozwiązywania problemów,one go irytują i przerastają, woli lanie wody i uśmiechy do kamery, występy np. ze strażakami, którzy jak wiemy cieszą się powszechnym uznaniem społecznym, na którym prezydent m.in chciałby się przewieź do następnej prezydentury. Do tego pijar medialny i przetargi robią mu tylko Dami i R.Kruczkowski z Boostera, znajomki, przetargi są w ratuszu jedynie dla nich po znajomości.
~fan krychy 8-08-2014 23:01
Dla mnie najważniejsze jest to, aby w kosmos wyleciał Complex z ferajną czyli z wojtexem ,pokójtexem i inni. Czy to będzie samo Po czy z jakimiś przystawkami, nieważne. Ważne aby najwięksi szkodnicy od 1989 roku czyli obecnie rządzący pozostali na zawsze niemiłym wspomnieniem. Co daj Panie Boże. Amen.
~ 9-08-2014 0:25
Prezydencie miasta Jelenia Góra, Marcinie Zawiła, Pańscy koledzy gonią lewy towar w mieście, wie o tym radny z PO. Dziękuję za ten syf.
~AD966 9-08-2014 16:22
Ostatnio prezydent POnoć nas wszystkich zachowuje się i przemawia jak I sekretarz POP.
~Pablo 9-08-2014 20:15
Jak widzę ip "*.kwnet.azartsat.pl (78.10.*.*)" nawet nie muszę czytać tekstu, bo się tego bełkotu czytać nie da. Co za frustrat pisowski się za tym Nickiem kryje.?
~AD966 10-08-2014 20:40
pablo z malej literki bo jesteś takim miejscowym nieukiem. Nic mnie nie wiąże z pisdem ,ani z pełowiskiem, jestem niezależny od WASZYCH układów i drwię z waszej nieudolności nigdy nie wyjdziecie poza opłotki miasta ,przez 65 lat nie wykształciliście lokalnych przywódców.
~AD966 10-08-2014 20:47
pablo>>. nawet sławojki nieumieta utrzymać .Przed IIWŚ.general wydal rozkaz budowania wychodków jak sraliście po krzakach tak to robita nadal.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Policyjna akcja "Pieszy"

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
460
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%