MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Strażacy podziękowali darczyńcom za pomoc w remoncie siedziby

Wiadomości: Region
Sobota, 4 sierpnia 2012, 7:19
Aktualizacja: 7:27
Autor: Agrafka
Fot. Archiwum Organizatora
Przed bramą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowarach odbyła się wczoraj (3 sierpnia) Uroczysta Zbiórka. Uhonorowano tych, którzy pomogli w adaptacji części budynków po dawnej fabryce dywanów dla potrzeb kowarskiej OSP i Miejskiej Służby Ratowniczej.

– Dzięki sponsorom udało się wybudować kotłownię, zrobić ogrzewanie, wykonać przyłącze energetyczne i wodne, a także postawić nowoczesną bramę w jednostce – mówił Wiesław Kędzierski, komendant Miejskiej Służby Ratowniczej i naczelnik OSP w Kowarach.

Przy Kowarskiej Fabryce Dywanów działała do 1993 roku zakładowa straż pożarna. Gdy fabryka upadła, część budynków zajęli strażacy. W 2004 r. umieszczono tu Miejską Służbę Ratowniczą i Ochotniczą Straż Pożarną. Jednak budynki wymagały remontu i doposażenia. Teraz, dzięki wielu sponsorom, to się udało.

– Nadal trwają prace modernizacyjne jednostki, jednak na zakończenie jej kolejnego etapu, który zakończył się 26 lipca, chcieliśmy podziękować naszym darczyńcom, wręczając medale za zasługi na rzecz pożarnictwa - stwierdził Wiesław Kędzierski.

Wystąpił też zespół Karkonosze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Koperty życia już w Mysłakowicach

O rozpadających się górach

Porozmawiaj z notariuszem

Bilety do Term Cieplickich za pół ceny! (komunikat)

Pożegnali Słońce

Studium na początek

Spotkanie z historią

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
44
Tak
68%
Nie
32%
Nie wiem
0%