MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Strażacy ochotnicy wzorowo wyszkoleni

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 15 lipca 2008, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Marcin Kaszuba
Fot. Archiwum
Biorący udział w działaniach lwóweckiej OSP ochotnicy poznali podstawy udzielania pomocy przedmedycznej. Dzięki temu mogą ocalić życie potencjalnych ofiar katastrof.

W niedzielę egzaminem zakończyło się szkolenie strażaków ochotników z lwóweckiej gminy przeprowadzone według programu zatwierdzonego przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

– W całości zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych "Na Ratunek" z Lwówka Śląskiego w kwocie 7500 zł. W kursie udział wzieło15 strażaków. Komisja egzaminacyjna pod przewodnictwem koordynatora Medycznych Działań Ratowniczych przy Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu dr. Wojciecha Kopackiego wysoko oceniła nabyty poziom wiedzy uczestników – powiedział Leszek Telega, rzecznik prasowy komendanta powiatowego straży pożarnej.

Wzrastająca z roku na roku ilość wypadków drogowych, po których interweniują strażacy zawodowi i ochotnicy, wymusza organizację tego typu szkoleń. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do profesjonalnego i szybkiego udzielania pierwszej pomocy medycznej, szczególnie wtedy kiedy na miejsce zdarzenia strażacy przyjeżdżają jako pierwsi, przed pogotowiem ratunkowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Była gala z nagrodami

Stop marginalizacji średnich miast

Ciemno i niebezpiecznie

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~_nowyklickabeznicka___ 15-07-2008 18:40
Patrząc na miniaturę przy artykule mam wrażenie, że manekin treningowy był płci żeńskiej ! Eeech, strażak to ma klawe życie ! ;)
piipi 17-07-2008 15:52
..tak mysle i mysle...i musze to napisac,ze mozna sie wiecej przy odmianie maskulinum nauczyc.~Wiadomo...mezczyzna !!.
~Rumcajs 17-07-2008 18:52

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Forum Turystyczne

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

KFS, jak z niego skorzystać?  

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
685
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%