MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Strażacy ochotnicy walczyli na Lubańskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 października 2013, 11:19
Aktualizacja: 12:01
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Sztafeta pożarnicza 7x50 oraz celność prądem wody w tarcze i pachołki – z takimi zadaniami zmierzyli się w sobotę (5.10) strażacy ochotnicy, którzy wzięli udział w powiatowych i miejskich zawodach sportowo–pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Impreza odbyła się na stadionie przy ul. Lubańskiej w Jeleniej Górze. Tytuł najlepszej jednostki OSP zarówno miejskiej, jak i powiatowej wywalczyła drużyna OSP PMP Poland w Jeleniej Górze.

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Powiatowy Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Pogoda dopisała. Poza zdrową rywalizacją, nie zabrakło tradycyjnej pysznej grochówki, którą przyrządzili strażacy OSP z ul. Wiejskiej.

- Liczyliśmy na większe zaangażowanie ze strony ochotników z powiatu, bo na tym terenie funkcjonuje ponad 20 jednostek – mówi st.kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Celem takich zawodów jest poprawa kondycji strażaków i ich współdziałania, a także integracja jednostek i wymiana między nimi doświadczeń. Zawody były połączeniem umiejętności pożarniczych z rywalizacją sportową oraz dobrą zabawą i świetną atmosferą – dodaje A. Ciosk.

W zawodach miejskich drugie miejsce zajęła jednostka OSP z Sobieszowa, a trzecie - OSP z Wiejskiej. W zawodach powiatowych drugie miejsce wywalczyli strażacy z OSP Łomnica, a trzecie - z OSP Sobieszów. Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Działka nad zabytek?

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 7-10-2013 15:45
A gdzie OSP Rybnica ???
~olo 7-10-2013 20:19
parada amatorów
~he he 7-10-2013 23:08
a gdzie sławna Kasia i Czernica
~ 8-10-2013 0:03
OSP PMP Poland-pierwsze słyszę,ciekawe jaki mają kryptonim??? żeby byli na zawodach to zmieniono regulamin jak się jest sponsorem to można wszystko nawet wygrać
~dyzio 8-10-2013 20:37
Pmpoland nie jest sponsorem a ta straz sluzy juz wieki bodajze 30 lat a jak nie wiecej wiec daj spokoj

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Trwa rozbudowa SOSW

PZN na kręgielni

Fundusze dla powiatu kamiennogórskiego

Nadal trwa śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż.

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1202
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%