MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Strażacy mają nowego kapelana

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 25 grudnia 2010, 7:56
Aktualizacja: 7:56
Autor: Accipieter
Fot. TEJO
W przededniu Wigilii Bożego Narodzenia proboszcz parafii p. w. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu – ks. Grzegorz Niwczyk został mianowany kapelanem strażaków.

Prawie cały zespół strażaków spotkał się w miniony czwartek przy barszczu i opłatku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Na wigilijnym spotkaniu ks. Grzegorz Niwczyk uroczyście został powołany kapelanem. Od tej pory kapłan będzie posługiwał wśród straży zawodowej i ochotników z powiatu jeleniogórskiego.

Ks. Grzegorz Niwczyk od 1996 roku jest proboszczem parafii p. w. MBKP św. Franciszka z Asyżu. Do pracy duszpasterskiej w straży pożarnej ks. Grzegorz Niwczyk został ustanowiony przez biskupa legnickiego księdza Stefana Cichego na wniosek komendanta miejskiego PSP i prezesa ZOP ZOSP RP - starszego kapitana Jerzego Sładczyka. Do tej pory funkcję kapelana pełnił ks. Stanisław Pagieła, który zmarł 31 sierpnia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~mx 25-12-2010 10:52
ks Stanisław-Wielka postać.....
~ 25-12-2010 11:22
ks Stanisław - łamał wszystkie konwenanse, to był prawdziwy ksiądz, osoba nie do zastąpienia!
~Ś.Weronik 25-12-2010 13:32
Biskup opanował wszystkie budzetowe dobrze platne fuchy zwłaszcza drogich instytucji mundurowych. kapelani mianowani sa na znakomite etaty wysokich oficerow do strazy ,policji , wojska - brakuje jeszcze w harcerstwie, jednostkach ratunkowych , szpitalnych , kolejowych ,spółdzielczych .Czy nie powinny takie dzialania władz i biskupiego kościelnego byc poddane pod ocenę i opinię publiczną.Biskupi i cały kler tak zaczeli sie panoszyć niby w Posce demokratycznej , że naród nie ma juz nic do powiedzenia. Zawładneli budżetem bo kościół to jedyna instytucja gdzie dochody i wpływy finansowe sa nierejestrowane , nie placą podatków ,nie przedstawia sie bilansu kościelnego do wiadomości publicznej a żyją z datków, wyciągaja ogromne dobra i nieruchomości dla siebie , wydzieraja etaty dla swoich na koszt podatnikow. Po prostu wynaturzenia i wstyd w calej Europie co przedtawia Polska. P.S -A kto na tego kapelana kościelnego w straży pożarnej , będzie robił ? Gdzie mozna wyczytać ile
~wrr 25-12-2010 14:01
Ś.Weronik ta funkcja nie jest płatna w jakikolwiek sposób! Nie ma takich etatów na tak niskich szczeblach, ale mógłbyś to sprawdzić, a nie dymić. Gdzie sprawdzić takie rzeczy? Zaprzyjaźnij się mądralo z wyszukiwarką aktów prawnych. Będziesz mógł sprawdzić czy jest i gdzie jest etat kapelana i w jakiej grupie zaszeregowania w Straży Pożarnej. Nawet mundur, który dostał kapelan jest ze zrzutki strażaków, a do tego będzie musiał raczej opłacić członkowstwo w OSP.
~atheo 25-12-2010 14:21
Zabobon rządzi. Ups... chciałem powiedzieć -wartości chrześcijańskie.
~świadek 25-12-2010 14:44
do : 25-12-2010 14:01 | ~wrr | - można by sądzić, że wydaje ci się, że to etat niepłatny. Ja bardziej przekonany jestem o tym, że doskonale wiesz o tym, że to etat płatny zgodnie z etatem oficerskim, jednak przekonany jesteś, że masz przed sobą głupków którym można mydlić oczy. Dawnej ten etat nazywał się "zastępca komendanta do spraw politycznych" teraz jest to do spraw duchowych. No cóż, w demokratycznej Polsce ciemnogród górą.
~Remirt 25-12-2010 14:57
Po co sa potrzebni kapelani - w formacjach mundurowych ? kto ich tam wpycha ?gdzie mozna zapoznać sie z działalnościa obrotu finansowego kościała , kurii, i ich cichych firm i majatkom - tak jak jest z otwartościa dostepu i do wgladu KRS dot. sprawozdań i władz firm i spółek . Jestem innej wiary i niechciałbym kiwać sie przed jakims katolickim nominowamym notablem w szeregach polskich formacji mundurowych.
~Anty-kryzyso 25-12-2010 15:04
Ha -ha - dobre - etaty kapelanow np. w wojsku w stopniach kapitanów czy pułkowników jako spoleczne a mundurek byl zakupiony za wlasne pieniadze - chyba ktoś sobie robi kpiny z tego aby biskup na taki uklad poszedł - czyli za darmo ? Wielebny nie popuści ani grosza im sie należy dużo i za darmo. Posłuchajcie Radia maryja i dyrektora Rydzyka.
~kazik1 25-12-2010 16:11
do ~świadek kolega ma racje w jeleniej górze kapelan nie jest na żadnym stołku i nie bieże za to kasy a mundur rzeczywiście kupili mu strażacy a możesz mi wierzyć bo sam sie na niego składałem pozdrawiam
~Na odwród 25-12-2010 16:50
Ksieża katoliccy w szkolach tez nie sa na etatach ? tylko z racji powolania ? i nie biorą pieniędzy z budżetu - ale prawoslawni , muzułmanie, chrzescijanie baptyści , ewangielicy zielonoswiatkowscy - musieliby oplacać swojego księdza czy pastora gdyby ten chciał pouczać w szkołach , bo dla nich etatów i aprobaty biskupa nie ma.. Wyjatkiem jest ksiądz z kościoła polsko -katolickiego ,oprócz tego że posiada parafian i kościół pod opieka to pracuje zawodowo jak kazdy zwykły obywatel na swoje utrzymanie.. Tak też jest we Francji i w Czechach .Tylko wierni katoliccy poddańcy Watykanowi maja sie inaczej .- suto , bogato w złocie i nie pracuja z wyjatkiem niedziel.- a maja ponoć żyć skromnie i prawie w ubóstwie.
~mak 25-12-2010 16:51
Ja też się na ten mundur złożyłem. Nie miałem wyboru.
~ciekawska 25-12-2010 17:08
A po co strażakom kapelan? Podobnie jak policjantom, celnikom, żołnierzom...
Piipi Jelonkowa 25-12-2010 17:58
~OJEJ ! .. *FAJNIE ! .. bo kapelan ma *wodę święconą + kropidło,a to oznacza może ..gaśić pożar ! (..grzechu)
~Jariath R 25-12-2010 18:06
Potrzebny strazakom jak swini siodlo . Pieniadze , ktore trzeba mu placic lepiej wydac na sprzet do ratowania ludzi .Polska to dziwny kraj .
Piipi Jelonkowa 25-12-2010 19:47
..do - [~Jariath R ]~POUCZENIE:.. lepiej życ z "niebem" w zgodzie ! .. bo tam są pioruny,które strzelają i powodują pożary ! ~Nie ..wiedziałeś *o tym ?
~Do ~ 25-12-2010 20:35
~Remirta; Jak jesteś innej wiary, to co Ty chcesz, naprawiać ten zepsuty świat? Wiadomo, gdzie to wszystko idzie i dokąd.
~easyrider 25-12-2010 20:52
dżerajeth a - osiodłana świnia to interesująca wizja. Kogo proponujesz w siodle?
~panteer 25-12-2010 22:48
Ludzie nie ma etatu kapelana ani na żadnym innym etacie żaden ksiądz nie jest zatrudniony w Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze i nie będzie!! Nie był ani ksiądz Stanisław, nie jest ten nowy, to nie wojsko. Jest to funkcja społeczna! Strażakom na co dzień nie jest potrzebny taki kolo, a od święta, który chce to znajdzie własnego. W straży nie ma psychologów nie mówiąc o... Kapelani etatowi w PSP wykaz: http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=2238 (jedenastu z nich ma stopnie strażackie)
~& 25-12-2010 23:25
Ha! Jeśli pożar jest diabelskim dziełem, to święconą wodą powinno się napełnić cysterny strażackich wozów bojowych - wystarczy siknąć - i pożar załatwiony. A hydranty? Powinny być w kształcie krzyża - i apage, satanas!
~socjalista 26-12-2010 7:02
W myśl zasady "Pańskie oko konia tuczy" trzeba mieć oko na każdą działalność,powoli następuje "iranizacja"kraju taka Made in poland. Nasi rodzice po wojnie odbudowali a następnie my budowaliśmy osiedla miejsca pracy ,a ostatnie 20 lat jest wielką katastrofą ludzi.Z wolnego kraju młodzi i niekiedy starsi emigrują za pracą aby nie z...hnąć z głodu. Proszę mi tu nie wciskać że to jest walka z krzyżem czy z Bogiem ,wystarczą migawki z Watykanu ,złotego ,przezłoconego. A tak na marginesie to mi żal strażaków na ich barki zrzucili /państwo nieudolne/wszelką pracę ,zobaczymy co będzie na wiosnę co z naszymi wałami,ale o to zapytamy p. Zawiłe
~robert k 26-12-2010 8:08
Grzesiu gratuluje.Mam nadzieje ze będziesz dobrym KAPELANEM i dalej dla ciebie będą wazni ludzie i dobro ludzi.Tak trzymaj. A strazakom rzeknę ze będą mieli właściwą osobę w swojch szeregach .Robert
~ 27-12-2010 17:26
Uwazam, ze KK nie ma nic do szukania w instytucji Strazy Pozarnej.Ani w wojsku. Ani w policji. Panosza sie, a maieliby we wlasnych czterech scianach rece pelne roboty. Wspomne tylko o sciganiu i pietnowaniu p...lstwa w KK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Nadbrzeżna gotowa

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wjechał do Polski nielegalnie i był pijany

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%