MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Strażacy docenieni i nagrodzeni

Wiadomości: REGION
Środa, 19 maja 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: KAM
Fot. KAM
Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Lwówka Śląskiego obchodzili wczoraj uroczystości związane z dniem strażaka. W czasie oficjalnego apelu nie zabrakło awansów i słów uznania.

Codziennie ryzykują życiem, aby nieść pomoc potrzebującym, walczą też z żywiołem i od wielu lat są grupą zawodową, która cieszy się największym zaufaniem wśród społeczeństwa – mowa o strażakach. Wprawdzie dzień ich patrona, świętego Floriana, przypada 4 maja, jednak dopiero wczoraj przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej strażacy zorganizowali oficjalną ceremonię. W czasie uroczystości wręczono awanse dla strażaków i słowa podziękowania.

- Dziękuje wszystkim strażakom, którzy poświęcają się ratując ludzkie życie – mówił bryg. Arkadiusz Motylki, komendant powiatowy PSP w Lwówku Śląskim. Na spotkanie ze strażakami przyszli także licznie zaproszeni samorządowcy z całego powiatu a większość awansów wręczał starosta lwówecki Artur Zych.

Na apelu była też obecna delegacja strażaków-ochotników, którzy zawsze pomagają zawodowcom w niesieniu pomocy. Niejednokrotnie to oni, jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce danego zdarzenia. Po uroczystym apelu przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wędrówka Szlakiem Siedmiu Wzgórz

Cieplice pod selfie

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Dolnośląski Kongres Samorządowy: silny samorząd – silne państwo

Ostre cięcia w oświacie?

Niebezpieczne wyzwania

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
468
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%