MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Straż Miejska straszy!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 5 kwietnia 2006, 12:23
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jeśli nie posprzątasz swojej posesji, zapłacisz mandat: 100 złotych. Taką karę będą wymierzali strażnicy miejscy osobom, które nie zadbają o usunięcie brudów po zimie.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej już zaczęli usuwać piach wysypany podczas zimowych miesięcy na ulicach miasta. Do dyspozycji mają dwie zamiatarki oraz specjalne dmuchawy. Dzięki nim łatwiej usunąć jest, na przekład, stare liście. MPGK, w ramach robót publicznych, chce także zatrudnić bezrobotnych. Miasto musi być czyste przed świętami.

Zamiatarek i dmuchaw nie mają jeleniogórzanie, którzy sami muszą po zimie posprzątać, choć to nie zawsze oni nabrudzili. Karaniem mandatami grozi Straż Miejska.
– Rozpoczynamy akcję „Posesja”. Najpierw będziemy mieszkańców upominali, a w przypadku braku reakcji, nałożymy mandaty w wysokości 100 złotych – ostrzega Grzegorz Rybarczyk, rzecznik SM.

Kłopotem po zimie są dzikie wysypiska śmieci, które odsłonił topniejący śnieg. Bywa, że strażnicy przechodzą obok nich obojętnie, bo nie wiedzą, do kogo należy zabrudzony teren. Ukarać mogą tylko osobę, która wyrzuca tam odpadki, ale taką trzeba złapać na gorącym uczynku.

Porządki zaczęli już działkowicze. Najczęściej zimowe i jesienne pozostałości palą w ogniskach. Dym bywa utrapieniem dla okolicznych mieszkańców. Straż Miejska obiecuje, że i w tym przypadku będzie reagowała na skargi.
– Najlepiej nieczystości zgrabić i po prostu wyrzucić do kosza na śmieci – radzi SM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał remontów wiaduktów na A4

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~efef 5-04-2006 11:05
wiecie co, wy nie macie co robić. Idzćie sobie sami w strone Kolegium Karkonoskiego, tam przy chodnikach jest syf na syfie. Byćsie to posprząali. Czy myślicie, ze to samo zniknie?
~mieszkanciec 5-04-2006 11:12
no w koncu - mam andzieje ze za 2 tygodnie nasze miasto bedzie czysciutkie jak w niemczech miasta
~Hamster 5-04-2006 12:16
Nadzieja matką głupich, ale jak każdą matkę trzeba kochać i szanować... Jelenia to jedno z najbardziej zabrudzonych miast jakie znam i w ktorych byłem, a trochę ich zwiedziłem, a w zimie i zaraz po roztopach to czasami na wymioty bierze jak sie idzie i widzi jaki syf jest i jak śmierdzi...
~Niestety 5-04-2006 13:14
Kto wysypał, niech posprząta - prosta sprawa, tyle, że najwięcej mandatów w tym rozumieniu powinno zapłacić MPGK...
~witek 5-04-2006 13:18
na zdjeciu ul. Głowackiego od strony parku przy Intermarche - teren utzrmywany w czystości przez MPGK i tam jest systematycznie sprzatane ale kto podejdzie bliżej stawu, szcegolnie od strony Pijawnika - bród, smródi.... KTO ZAINTERESUJE SIE TYM TERENEM może warto znależć właściciela tego terenu i zmusić go do posprzatania
~Jacek 5-04-2006 14:38
Głupia straz niech sprzata sama. TYLKO do tego sie nadają.
~Greg-England 5-04-2006 14:41
"Miasto musi być czyste przed świętami", a dzieci w Albanii głodują.
~Patol 5-04-2006 16:42
Powinni zoorganizować roboty przymusowe dla więźniów i osób które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu. TO dla nich by była odpowiednia kara. Ja na pewno nie bede zamiatał chodników przed moją posesją a Straż wiejska może mi naskoczyć !!
~józek 5-04-2006 18:51
A może by tak każdy posprzątał obok swojej posesji (domu) a nie tylkoo marudzicie i narzekacie, jak w zimie MPGK nie posypie też narzekacie, teraz leży piasek też narzekacie.Marudzicie jakbyście mieszkali w kraju w którym nie ma na co pieniędzy wydawać, tylko na sprzątanie piachu i GÓWIEN po Waszych psach. Weźcie się do roboty.
~jeleniogórzanin 5-04-2006 20:36
czemu takie czereśniaki jak Jacek i Patol zabierają wogóle głos
~wiosna 5-04-2006 20:59
Bardzo mine ucieszyła informacja o potrzebie posprzątania po zimie.Czekam więc z utęsknieniem kiedy dostojni spacerowicze ze straży przejdą się ścieżką łączącą Kasprowicza i Zaułek wzdłuż rzeki.Potem niech koniecznie zmobilizują kogoś-(właściciela) do posprzątania.Trzymam kciuki za skutecznośc TYCH KTÓRZY NAS STRASZĄ MANDATAMI.
~rycho 5-04-2006 21:12
Józek,masz całkowitą rację,jesteśmy narodem który umie tylko narzekać zamiast brać rękawy pod łokcie i wziąść się do roboty.Myślę że zbyt długa zima rozleniwiła narzekających.Ja muszę posprzątać brud którzy moi sąsiedzi narobili razem z psami i nikt mi nie pomoże.Pozdrawiam nierobów.Cześć.
~haker 6-04-2006 7:18
według mie to głupota te kary mam własny dom i to dlamnie głópota
~jeleniogórzanin 6-04-2006 8:32
ty haker a może by tak zaglądnąć do słowniczka ortograficznego
~misiekjga 6-04-2006 10:16
Dlaczego to te zresztą bardzo potrzebne porządki muszą być koniecznie ukończone przed Świętami? Dawniejszy termin - przed 1 Majem był lepszy, bo pogoda lepiej sprzyjała tym pracom (ani mru, mru o wiadomej ideologii, bo mogę urazić czyjeś przekonania i ponieść surowe konsekwencje). Jeśli chodzi o działkowców to mają swój regulamin i wystarczy, że go przestrzegają, a Straż Miejska może sobie go skopiować z internetu.
~focus 112 6-04-2006 10:57
STRAZ MIEJSKA - i tak nic nie robia, wiec grabie w dlon i jazda:))!!!!
~ed 6-04-2006 18:10
prawo, nakazujące sprzątać mi na nie mojej ziemi(chodnik) =jest głupie, niesprawiedliwe, place podatki i za to należą sie jakieś uslugi publiczne m.in. sprzątanie po zimie, nalożenie tego obowiązku na wlaśnicieli przylegających nieruchomości jest kretyństwem, rownie dobrze można powiedzieć, ze skoro właścicielem drogi jest miasto to powinno ono posprzątać przylegający do drogi chodnik, niestety państwo (samorząd) zawrze bylo, jest i będzie "równiejsze" od obywatela.
~Stanley 7-04-2006 7:39
przypomina mi sie z dawnych lat Akcja Posesja... może powinniśmy kleić dziury w w drogach... Sluszna uwaga..płacimy podatki ...z tym ze jestem za karaniem tych co smiecą i zostaną na tym przyłapani...w miejscach publicznych..to samo dotyczy włascicieli psów ...ktorych ulubieńcy srają gdzie popadnie... A swoją drogą ta straz miejska jest dla mnie dziwnym Tworem...miejscem pracy dla bylych...ktorzy mają wysokie emerytury i mozliwosc dowolnego dodatkowego dochodu...tą funkcje moglaby swobodnie przejac policja..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie volvo w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Szybko zapomniany staw?

Inwestycje w parku miejskim

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
798
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%