MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Straż miejska apeluje: Nie puszczajcie psów luzem!

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Poniedziałek, 31 grudnia 2012, 15:19
Aktualizacja: 15:22
Autor: Angela
Jak co roku w okresie sylwestrowym kilkanaście psów puszczanych luzem na spacerach ucieka wypłoszonych przez strzelające petardy i fajerwerki. Właściciele często szukają swoich czworonogów po kilka dni. Dlatego jeleniogórska straż miejska apeluje, by nie wypuszczać zwierzaków luzem i na czas planowanych pokazów sztucznych ogni, zamykać ich w domach. Można też zakupić dla nich specjalne środki uspokajające.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Odnowili Kostiala i Kamienne Schodki  

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 31-12-2012 15:47
Apele SM to malo, kto zapewni bezpieczenstwo poparkowanym pojazdom? Wiadomo jak sa odpalane fajerwrki z balkonow, na trawnikach itp, wtedy leca gdzie popadnie. Jak zatem szukac sprawcow podpalonago lakieru? Czy SM pomyslala o zakazie strzelania miedzy budynkami? Kto w dalszym ciagu ma sprzatac walajace sie dlugi czas pozostalosci po tych bombowych cudach?
~az 31-12-2012 17:37
Straż wiejska apeluje, coś takiego. A gdzie ona będzie w tym czasie? Czyż nie została powołana po to by temu zapobiegać? Czy nie powinna być w tym czasie na patrolach pieszych? Czy nie powinna wlepiać mandaty właścicielom czworonogów za kupki i luźno puszczone psy? Czy jutro będą kontrolować miejsca gdzie pozostał syf po imprezach? Zlikwidować Straż Miejską!!! - ot taki postulat noworoczny.
~grabienapeło 31-12-2012 19:03
Ciekawe jaka jest niezależność i samodzielność prezydentów miast, którzy na pewno zdają sobie sprawę, że straż miejska jest czyrakiem na ... samorządu. Jednak ktoś/coś niewidzialna ręka rynku zmusza ich do zachowania i rozwijania tej formacji. Cała masa firm ochroniarskich prowadzonych przez dawnych ubeków. Firm coraz mniej ,a ich coraz więcej. Jak tak dalej pójdzie ,to ten kraj będzie złożony z Complexa i jego Peło oraz ochroniarzy ,milicjantów.
~ 31-12-2012 19:46
psów nigdy nie powinno się luzem pus...ć
~Lio 31-12-2012 20:16
Do tego z 15.47 - Okryj sobie blachę kocykiem i kołderką, powiedz samochodzikowi DOBRANOC !
~lew 31-12-2012 20:20
Do ~az Proponuję Ci od Nowego roku dobrego lekarza psychiatrę...
rymcycymcy 31-12-2012 22:52
Straż miejska zawsze konkurowała z policją ! :) ...nie dziwi mnie ten apel ! :)
~... 1-01-2013 14:17
Do ~Lio, ciekawe jak zaczniesz gadać, kiedy wyjdziesz w Nowy Rok i zobaczysz wybitą szybę w swoim autku, któremu wcześniej powiedziałeś dobranoc?? No chyba, że jesteś tofikiem, który siedzi w domu, nie pracuje a jedyne gdzie musi sie udać codziennie to dwa kroki w kapciach do żabki po mleko...
~zw 1-01-2013 14:38
popieram, rozwiązać straż miejską .Oni tylko zdjęcia potrafią robić
~wieslaw 1 1-01-2013 18:43
a co ta STRAZ WIEJSKA zabiera głos pilnowac smietników
~Ale wieś 2-01-2013 7:48
Ale wieś w tej Jeleniej. Same kartofle i łobuzerka.
~kicikicipies 2-01-2013 11:27
Straż nie może działać w oparciu o lokalne przepisy,które są sprzeczne z prawem wyższego rzędu.Kwestia psów i ich prowadzania jest uregulowana w zarządzeniu wojewody dolnośląskiego z roku 2008 i to jest obowiązujące.Żaden wewnętrzny regulamin (np. ADM) nie może być z nim sprzeczny.Jeśli strażnik zacznie być nachalny,najpierw przepytajcie go na podstawie jakich przepisów działa,poproście o zacytowanie.Zazwyczaj zaczyna coś bredzić o kodeksie wykroczeń.Powiedzcie więc,że kodeks ten dawno zostawił tą sprawę innym organom.Jak go dobrze przydusicie,to się zmyje jak niepyszny i o mały fikołek jeszcze was nie przeprosi,że śmiał się czepić.Sprawdzone, przećwiczone.Gorzej będzie,jak się nauczy przepisów,ale te z kolei nie zakazują puszczania psa luzem,jeśli nie są niebezpiecznych ras.
~kicikicipies 2-01-2013 11:32
Przepisy te regulują dokładnie co i jak, ale stosują tzw nieostre kategorematy, więc wszystko można zinterpretować tak albo siak.I tak słowo POWINIEN nie oznacza MUSI. Przykład: władza POWINNA być mądra i przyjazna społeczeństwu. A czy jest? Większość powie, że NIE. I co,m zamknieci9e ja za to do pierdla? NO!
~kicikicipies 2-01-2013 11:41
Aha. Jeśli mam jakiekolwiek dyskusje ze strażą miejską, oświadczam im, że naszą rozmowę będę nagrywał,po czym wyciągam komórkę z dyktafonem i kamerą. A dodatkowo zrobię kilka zdjęć dotyczących sprawy. Zazwyczaj się nie zgadzają, wtedy ja mówię, że w takim razie kończę połączenie z nimi i odchodzę. NIGDY mnie nie zaczepili. Kiedyś miałem starcie dotyczące parkowania auta. Dwóch żądnych wrażeń małolatów zaczęło mi udowadniać, że stoję na terenach zielonych. Fakt, dwoma kołami auto stało na trawie. Tyle, że była to działka budowlana, sprzedana przez miasto i sobie czekała na zagospodarowanie., Tyle, że świnia wredna zarosła zielskiem. Ot, tak sama z siebie, chamka jedna. Biedne Strażniki nie miały pojęcia o tym, więc dopiero w samej jaskini udowodniłem ich niewiedzę.
CН.W.D.P. 2-01-2013 20:09
kicikicipies, POWIEM CI TYLKO JEDNO SŁOWO: BRAWO!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna zarośnięta

Tramwaj już po renowacji

Tak nie wolno parkować!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
191
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%