MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Straty na korzyściach?

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 26 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 22:28
Autor: Radio BRW 101,1 FM
O swojej niewinności przekonuje Kazimierz Partyka skazany za przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę lubawskiego przedsiębiorstwa „Gambit”.
Były zarządca już po ogłoszeniu wyroku zapowiedział apelację. Uważa, że cała sprawa została zmanipulowania, a on sam jest ofiarą systemu. Kamiennogórski Sąd Rejonowy ma inne zdanie...

Postępowanie wszczęto w oparciu o anonimowe donosy. Na ławie oskarżonych, oprócz Kazimierza Partyki, zasiadła jego księgowa. Oboje, zdaniem prokuratury, mieli wyrządzić szkody w państwowej firmie na kwotę około 840 tys. zł. Sąd wyprostował stratę do 365 tys. Partykę skazał na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć.
Księgowej Renacie K. sąd wymierzył karę półtora roku w zawieszeniu. Oboje muszą zapłacić ponad 500 tys. zł, z czego 365 tys. odszkodowania dla „Gambitu”.

Kazimierz Partyka podtrzymuje, że nie da się udowodnić, aby jakiekolwiek jego działania wyrządziły zakładowi szkodę. Były zarządca dodaje, że dzięki podjętym działaniom „Gambit” przekształcono w zakład pracy chronionej. Pyta, dlaczego nie zostały wzięte pod uwagę profity, które przedsiębiorstwo otrzymało po uzyskaniu takiego statusu.
Uważa, że od pięciu lat jest prowadzona przeciwko niemu zorganizowana, kryminalna akcja, w którą włączani są funkcjonariusze państwowi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Działalność kupiecka, rzemieślnicza i miejska  

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Boisko z budżetu obywatelskiego

Salon Biznesu i Kultury „Genius loci" 2019  

Wreszcie dobra droga

Nowy taras na Paciorkach

Przy Złotniczej będzie chodnik do boiska

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
310
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%