MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Straszydło do rozbiórki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 29 maja 2006, 0:00
Autor: Komar
Fot. Komar
Ekipa budowlana częściowo rozebrała w sobotę nieużytkowany budynek przy ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze. Dom kupiony w latach dziewięćdziesiątych przez prywatnego właściciela od lat popada w ruinę.

Właściciel mieszkający gdzieś w Polsce nigdy nie interesował się losem swojej nieruchomości. Ta tymczasem przez lata służyła jako melina dla miejscowych pijaków i i narkomanów.
Podczas libacji, jesienią ubiegłego roku „dzicy” mieszkańcy domu zaprószyli ogień. W efekcie spłonął dach i część pomieszczeń. Straż pożarna ledwo uratowała wtedy sąsiedni budynek przed rozprzestrzenieniem się ognia.

Na razie miasto zleciło rozebranie elementów budowlanych zagrażających przechodniom i samochodom, które bez ustanku przejeżdżają obok ruiny. Niewykluczone, że gmina przejmie za jakiś czas budynek, wywłaszczając właściciela za niezapłacone podatki oraz koszty poniesione na zabezpieczenie oraz rozbiórkę budynku.
Do tego czasu straszydło nie będzie niebezpieczne, ale urody miastu nie doda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyprowadzanie psów tylko na smyczy (komunikat)

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Rajd zdewastował las?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kazimierzp 30-05-2006 6:26
Właściciel mieszka w Jeleniej Górze i jest doskonale znany. Losem budynku się interesuje, choćby przez to, że jest wciąż nękany przez organa nadzoru i ścigania (prokuraturę i PINB). Nabył tę nieruchomość gdy był w dobrej sytuacji materialnej, ale firma jego splajtowała i nie stać go było na poniesienie kosztów budowy i zabezpieczenia. W dodatku nieruchomość ta jest zajęta przez komornika który szuka nowego nabywcy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

200 pieczątek w 24 godziny

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

60 lat minęło…

Minister Zalewska o wyborach i edukacji

Juwenalia zakończone

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
307
Tak
51%
Nie
45%
Nie mam zdania
5%