MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Straszydło do rozbiórki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 29 maja 2006, 0:00
Autor: Komar
Fot. Komar
Ekipa budowlana częściowo rozebrała w sobotę nieużytkowany budynek przy ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze. Dom kupiony w latach dziewięćdziesiątych przez prywatnego właściciela od lat popada w ruinę.

Właściciel mieszkający gdzieś w Polsce nigdy nie interesował się losem swojej nieruchomości. Ta tymczasem przez lata służyła jako melina dla miejscowych pijaków i i narkomanów.
Podczas libacji, jesienią ubiegłego roku „dzicy” mieszkańcy domu zaprószyli ogień. W efekcie spłonął dach i część pomieszczeń. Straż pożarna ledwo uratowała wtedy sąsiedni budynek przed rozprzestrzenieniem się ognia.

Na razie miasto zleciło rozebranie elementów budowlanych zagrażających przechodniom i samochodom, które bez ustanku przejeżdżają obok ruiny. Niewykluczone, że gmina przejmie za jakiś czas budynek, wywłaszczając właściciela za niezapłacone podatki oraz koszty poniesione na zabezpieczenie oraz rozbiórkę budynku.
Do tego czasu straszydło nie będzie niebezpieczne, ale urody miastu nie doda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Filia biblioteki w Wojkowie

60 – lecie Towarzystwa Karkonoskiego  

Jest wykonawca remontu dworca

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kazimierzp 30-05-2006 6:26
Właściciel mieszka w Jeleniej Górze i jest doskonale znany. Losem budynku się interesuje, choćby przez to, że jest wciąż nękany przez organa nadzoru i ścigania (prokuraturę i PINB). Nabył tę nieruchomość gdy był w dobrej sytuacji materialnej, ale firma jego splajtowała i nie stać go było na poniesienie kosztów budowy i zabezpieczenia. W dodatku nieruchomość ta jest zajęta przez komornika który szuka nowego nabywcy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sprawdzian w górach

Zaklęcia Harmonii

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Spór o edukację seksualną

Złoty Krokus dla...

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
209
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%