MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Straszny Dwór z Jeleniej Góry tym razem w Zgorzelcu

Wiadomości: Zgorzelec/Jelenia Góra
Wtorek, 7 listopada 2017, 15:37
Autor: Paweł Guszała
Fot. Organizator
Po raz kolejny na kulturalne salony wraca ogromne multimedialne widowisko „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, opera w 4 aktach”. Ostatni spektakl w Jeleniej Górze zakończył się tak dużym sukcesem, że doczekał się następnej odsłony. Tym razem będzie można go zobaczyć już 11 listopada w Zgorzelcu.

Pracownicy Filharmonii Dolnośląskiej bardzo nie lubią próżni i gdy nadarzyła się okazja ponownego zagrania widowiska operowego, od razu z niej skorzystali. Po odsłonie letniej teraz przyszła kolej na wersję jesienno-zimową. Warunki pogodowe nie pozwalają na organizację tego wydarzenia na „powietrzu”, dlatego zdecydowano się wystawić operę w gościnnych progach PGE Turów Arenie w Zgorzelcu.

Koncert odbędzie się w ramach I edycji Karkonoskiego Festiwalu Operowego. Ponownie na scenie będzie można zobaczyć Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej, chór festiwalowy, Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” oraz solistów teatrów operowych. Za reżyserię i inscenizację tego multimedialnego wydarzenia odpowiadać będzie po raz kolejny Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej.

- Zapraszam 11 listopada na godzinę 18:00 do hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu. Będzie to widowisko niemające precedensu w tym mieście. Jesteśmy Filharmonią Dolnośląską. Nazwa zobowiązuje, dlatego gramy nie tylko w Jeleniej Górze. Mam nadzieję, że i tym razem koncert zakończy się sukcesem, tak jak było to w przypadku letniego występu na stadionie miejskim przy ulicy Złotniczej. Ponad 100 artystów, multimedia, gra świateł, dużo tańca i przede wszystkim przepiękna muzyka. Nie można tego przegapić! – zachęca do obejrzenia widowiska.

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Dolnośląskiej, kasie PGE Turów Arena w Zgorzelcu (ul. Lubańska 9A) oraz w internecie na stronie: www.bilety24.pl.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wirtuozi jazzu

Artystycznie i nie tylko u "Młodych Duchem"

Radni KO przeciw kupcom?

Dołącz do Teatru "Na Progu"

Motocykliści dla Niepodległej

Konferencja literacka w piątek

Studium na początek

Marcin Wyrostek patriotycznie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
832
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%