MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Straci oko, bo nie miał okularów ochronnych?

Wiadomości: REGION
Wtorek, 11 maja 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
Fot. ....
Fatalny skutek miało niedbalstwo 50–letniego mężczyzny, który w pracy nie założył okularów ochronnych. Do prawego oka wpadła mu zaprawa murarska. Organ wzroku został znacznie uszkodzony.

Do poważnego wypadku przy pracy doszło piątego maja br. w Zbylutowie koło Lwówka Śląskiego. Zaprawą tynkarską nakładaną pod ciśnieniem na ścianę agregatem tynkarskim został uderzony pracownik, który przechodził obok.

– Poszkodowany został przewieziony do szpitala, niestety siatkówki, która odkleiła się podczas wypadku, nie udało się lekarzom przykleić. Obecnie pracownik przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze, gdzie czeka na kolejną operację - mówi Mirosław Kocuba, kierownik Inspekcji pracy w Jeleniej Górze.

Jeśli kolejna próba przyklejenia siatkówki poszkodowanemu nie powiedzie się, może on stracić wzrok w uszkodzonym oku. Sprawą zajęli się inspektorzy pracy, którzy sprawdzają, czy w miejscu pracy doszło do zaniedbań ze strony pracodawcy.

Jeśli za wypadek odpowiedzialny okazałby się właściciel firmy, grozi mu sprawa sądowa i nawet do 30 tys. zł kary. Tymczasem inspektorzy ostrzegają i apelują do pracowników firm budowlanych, aby przestrzegali przepisów BHP i sami zwracali uwagę na pracę w kompletnym stroju roboczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promowanie zabytków techniki

PZN na kręgielni

Niedziela: WYBORY 2020 – ważne informacje  

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Obywatel 11-05-2010 8:54
Jeszcze się okaże że pracował na czarno jak większość budowlańców i wtedy dopiero pracodawca będzie miał niemiłą sytuacje.
~ 11-05-2010 9:21
Przykra sprawa.
~ZABOBRZANIN 11-05-2010 23:43
Wygląda to na przypadek był w zasięgu pracy nie sam się tym zajmował... Nie ma obowiązku chodzenia w okularach na całym terenie budowy...! Poprostu pech. Ale przykry.
~do zabobrzanina 12-05-2010 14:54
Zacznij używać znaków interpunkcyjnych, bo na razie to z twoich postów wynika jeden wielki bełkot...
~BHP-owiec wielki ! 12-05-2010 17:58
się odezwał - przecinkiem komuś uratujesz wzrok ? masakra dialogowcu !
~do zabobrzanina 13-05-2010 7:26
Głupota twoja przerasta wszelkie normy...
~BHP-owiec wielki 13-05-2010 19:17
ale w granicy błędu zaś twoja tępota jest na poziomie Gołoty ! Wyjmij mądre książki i poczytaj lub obrazki oglądnij jak trudny temat.
~do zabobrzanina 14-05-2010 7:41
No i właśnie taki d...l, co nie potrafi wstawić przecinka, potem chodzi i rozgłasza, że nie trzeba okularów, nie trzeba kasku, nie trzeba niczego. Swoimi wypowiedziami udowadniasz, że poziomem umysłowym nie przerastasz Kononowicza Krzysztofa z Białegostoku. Naucz się prostaku wstawiać przecinki, używaj dużej litery na początku zdania i dopiero wtedy wdawaj się w dyskusję z kimś mądrzejszym od siebie.
~też dialogowiec 14-05-2010 13:45
Przechodził koło stanowiska, gdzie nakładano tynk i czego się spodziewał?! Brak przestrzegania podstawowych zasad BHP oraz RUTYNA i OLEWACTWO! Nikt mu nie każe nosić okularów na całej budowie, ale idąc tam, gdzie pod ciśnieniem kładą tynk to mógł pomyśleć (jak ma czym)! A niejaki "zabobrzanin" niech przestanie się ośmieszać!
~dialogowce ?! 14-05-2010 19:39
Byliście kiedyś na budowie w pracy czy tylko w gazetach widzieliście na obrazkach i z opowieści znacie ? Nie mówię o altankach i domkach jednorodzinnych tylko budowlach wielkopowierzchniowych. Poszukajcie u siebie w rodzinie d...li od razu bo to zaraźliwe jest i nieleczalne.
~ 17-05-2010 7:16
Chłopie, przestań już się kompromitować! Kładą tynk - musi uważać! Bez znaczenia, czy duża budowa czy mała! Ba! Na dużej musi uważać bardziej! Ale co to dla takiego specjalisty jak ty! Pewnie jesteś już kierownikiem budowy albo inspektorem nadzoru (zawsze wybierają najgłupszych)? To powodzenia, buraku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Plaża nad Bobrem otwarta

Wybory uzupełniające w Kowarach

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1109
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%