MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Strach przed ciemnością

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:46
Autor: TEJO
Fot. goral
Mimo coraz wcześniej zapadającego zmierzchu, na niektórych ulicach miasta nie świecą latarnie.

Lwówecka, Nadbrzeżna, Warszawska – to trakty, po których, gdy jest ciemno, lepiej chodzić z latarką. Uliczne latarnie w większości są tam popsute. Blisko Lwóweckiej, przy Podchorążych, mieści się campus akademicki Kolegium Karkonoskiego. – Boimy się wracać po ciemku do domu – potwierdzają Justyna Strojna i Magdalena Lebda, studentki KK. Okolica ma złą sławę. Często dochodzi tam do napadów i rozbojów.

Na niedostateczne oświetlenie swojej ulicy narzeka Joanna Kiela z ulicy Nadbrzeżnej. – Nie dość, że kiepska nawierzchnia i można sobie wybić zęby, to jeszcze latarnie nie świecą – mówi. Podobne kłopoty mają ludzie z pobliskiej ulicy Warszawskiej.
Dorota Wiącek, która w urzędzie miasta odpowiada za oświetlenie ulic, zna problemy mieszkańców wymienionych traktów. Ale nie obiecuje szybkiej poprawy sytuacji.

– Taka inwestycja wymaga wymiany całej sieci elektrycznej i będzie możliwa dopiero po kompleksowym remoncie nawierzchni tych ulic – usłyszeliśmy od Doroty Wiącek.

Na razie nie ma pieniędzy na taką modernizację. Mimo zgłoszonego wniosku, nie został on zaakceptowany przez fundusze Unii Europejskiej, z których pieniądze mają w przyszłym roku pomóc w remoncie 30 innych traktów.
Urzędnicy apelują do dozorców domów, nie tylko przy ulicy Lwóweckiej, aby włączali światło przed wejściami. To na pewno pomoże w bezpiecznym przejściu przez zaciemnione miejsca.

Informacje o przepalonych żarówkach można zgłaszać pod nr. telefonu 75 46 220. Oświetlenie zostanie naprawione przez pracowników EnergiaPro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Są wykonawcy inwestycji drogowych

Dużo drożej za śmieci

Zamknięty szlak przez Czeską Kładkę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~edi 29-11-2005 20:22
Dozorca domu? Kto to taki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Prezydent promuje zawidowskie anioły

Bilety MZK też podrożeją?

Wszczęto śledztwo w sprawie KPR–u

37. MFTU rozpoczęty!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
590
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%