MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Strach nad miastem

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 18 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 stycznia 2006, 10:27
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Mężczyzna w czarnym samochodzie próbował tydzień temu porwać 11-letnią uczennicę z Żarowa. Po publikacji na ten temat, do miejscowego komisariatu policji zaczęli dzwonić ludzie, którzy też widzieli takie auto z kierowcą, próbującym zaczepiać dzieci na ulicy.

- To, co się wydarzyło jest straszne - mówią mieszkańcy Żarowa. - Próby porwania dziecka w naszym spokojnym miasteczku jeszcze nie było. A wszystko wskazuje, że takich prób mogło być więcej. I choć od tego zdarzenia minęło wiele dni, my wciąż boimy się o swoje dzieci.Przypomnijmy. Ola, uczennica szóstej klasy szkoły podstawowej, przed tygodniem wracała z różańca. Zaczepił ją mężczyzna w czarnym samochodzie. Chciał, aby dziewczynka wytłumaczyła mu, jak dojechać na osiedle. W pewnym momencie mężczyzna zaczął ją brytanie szarpać i wciągać do auta. Dziecko ostatkiem sił ugryzło go rękę i zdołało się oswobodzić. Do dziś dziewczynka jest pod opieką psychologa.- Po opublikowaniu artykułu, do komisariatu policji w Żarowie zaczęli dzwonić ludzie, którzy twierdzą, że w tamtych dniach także widzieli w mieście ów czarny, duży samochód - mówi Katarzyna Czepil z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. - Wszystkie te sygnały sprawdzamy i próbujemy ustalić wszystkie okoliczności całej sprawy. Zwłaszcza, że mieszkańcy twierdzą, iż kierowca tego auta zaczepiał także inne dzieci, więc może dzięki nowym świadkom uda nam się stworzyć dokładny portret pamięciowy sprawcy.Portret powstanie w tym tygodniu. W ciągu najbliższych dni ma zostać sprowadzony rysownik, a dziewczynka i inni świadkowie raz jeszcze zostaną przesłuchani przez policyjnego psychologa. Policja nie chce na razie ujawniać szczegółów wyglądu mężczyzny, aby nie tworzyć niepotrzebnej paniki, czy też nie stawiać w kręgu podejrzanych zbyt wielu osób. Zapewnia jednak, że kiedy tylko portret powstanie, zostanie opublikowany na łamach prasy.

Czy zaatakuje znowu?- Chciałabym uczulić rodziców, aby nie pozwalali swym pociechom samym chodzić po mieście po zmroku. - mówi Katarzyna Czepil z policji. - Nawet, jeśli dzieci idą na różaniec do kościoła, to zadbajmy, aby wracały z kimś dorosłym, albo sami po nie wyjdźmy. Wciąż mamy bowiem mało informacji na temat sprawy. I nie wiemy czy mężczyzna ponownie nie pojawi się w Żarowie albo jakiejś innej miejscowości regionu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Wóz strażacki w nagrodę

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sytuacja w spółce Sanikom

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%