MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Stówą po torowisku

Wiadomości: DOLNY ŚLASK
Piątek, 16 kwietnia 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: TEJO
Fot. ,.....
Kolejne prace modernizacyjne na odcinku Jelenia Góra – Wrocław zapowiadają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, które ogłosiły postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i wykonanie robót modernizacyjnych na tej strategicznej linii kolejowej. Po modernizacji pociągi na niektórych odcinkach przyspieszą do 100 km/ h. Teraz jeżdżą dwa razy wolniej.

Tym razem roboty zaplanowano między Wrocławiem i Wałbrzychem. Ekipy trafią na odcinek o długości 8,8 km na szlaku Imbramowice – Żarów. – Planowane prace obejmą m.in. wymianę nawierzchni na szlakach i przejazdach kolejowych oraz wymianę rozjazdów na stacji Żarów. W zakresie zadania jest także naprawa mostu kolejowego oraz przepustów – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Remont przewidziano też na odcinku Żarów – Jaworzyna (długość 5,8 km). Poza wymianą nawierzchni, w zakresie prac ujęto też naprawę wiaduktu stalowego. – Przewidziano również prace torowe na stacji Jaworzyna Śląska – mówi M. Siemieniec.

Ponadto wykonane będzie odtworzenie odwodnienia oraz wymiana urządzeń energetycznych. Rezultatem modernizacji będzie skrócenie czasu jazdy pociągów na trasie Wrocław – Wałbrzych. Rozkładowa prędkość wzrośnie z obecnych 40 km/h do 100 km/h. Poprawi się również stan przejazdów kolejowo – drogowych i obiektów związanych z obsługa podróżnych.

Roboty mają trwać pięć miesięcy licząc od daty zawarcia umowy. Środki pochodzą z budżetu państwa. – W minionych latach PKP PLK S.A. przeznaczyła na poprawę linii Wrocław – Jelenia Góra około 80 milionów zł (z Funduszu Kolejowego, budżetu państwa i środków własnych). Wykonano m.in. prace na szlakach: Smolec – Kąty Wrocławskie, Wałbrzych Miasto – Wałbrzych Fabryczny, Wałbrzych Miasto – Boguszów Gorce oraz stacjach: Wałbrzych Główny, Jaworzyna Śląska – wyjaśnia M. Siemieniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Będzie kręcone!

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~_Łowca byków 16-04-2010 9:14
Ja już wczoraj byłem na torowisku - i stówą po torze - pozostał na niej tylko ślad rdzy.
Ryba 16-04-2010 9:54
Zadanie z fizyki. Planowany odcinek remontowanego toru wynosi 8,8 km. Pociag majacy przyspieszenie 2m/s2 zdąży rozpedzic sie na wyremontowanym odcinku do 70 km/h. Ile kilometrow toru ukradli zlomiarze? ;)
~ogier 16-04-2010 10:00
Brawo PKP Tak Tszymac.....
~ 16-04-2010 10:15
Prędkośc może wzrośnie z 40 do 100km/h ale pewnie tylko na tych 8km które maja być remontowane. Jakoś nic nie nie napisano o odcinku wałbrzych jelenia góra remont tak naprawdę będzie między wałbrzych wrocław. ŚREDNIOWIECZE
~mcin 16-04-2010 10:52
Kolejne prace modernizacyjne na odcinku Jelenia Góra – Wrocław ? chyba Wałbrzych - Wrocław... Jelenia Góra - Wałbrzych nadal należy do jednych z najbardziej zdewastowanych w kraju, biorąc pod uwagę charakter linii (dwutorowa, zelektryfikowana). To jest nie do pomyślenia w kraju Unii Europejskiej żeby odcinek 50 km do Wałbrzycha pociąg musiał pokonywać w ponad półtorej godziny! Zresztą w naszym regionie mnóstwo linii uznano za nierentowne (pociąg wolno jechał, ludzie woleli jechać PKS lub autem, brak ludzi w pociągu = linia nierentowna - trzeba zamknąć i pozwolić na dewastację i rozkradanie infrastruktury). Cała ta prywatyzacja kolei o kant d... rozbić. Zlikwidować i zaorać to dzisiejsze motto Polskich Linii Kolejowych.
~bang 16-04-2010 17:23
remontują, naprawiają...a i tak swoje 3 godziny jedzie(przy dobrych wiatrach)...całe te przedsięwzięcie to wyrzucanie pieniędzy w błoto...zresztą jak to zwykle na kolei...
~do ~bang i ~mcin 17-04-2010 9:43
swoje wypociny to zostawcie w swoich pustych główkach nie mając pojęcia o PKP nie zabierajcie głosu ciekawe czy jeden i drugi pojedzie 100 km/h na dziurawej drodze samochodem jeśli w ogóle posiadacie żałosne towarzystwo i płytkie komentarze
~boapl 18-04-2010 17:52
@ 17-04-2010 09:43 Rozumiem ze Pan/Pani pracuje w PKP. Prosze odpowiedziec kiedy 50 km odcinek torowiska miedzi JG a Walbrzychem bedzie remontowany? Czy czas przejazdu 50 km zelektryfikowanego odcinka musi wynosic 1,5h? To juz rowerem mozna w tym czasie dojechac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO przeciw kupcom?

Stoi kolej na Kopę

Studium na początek

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Nie bądźmy obojętni

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%