MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Stówą po torowisku

Wiadomości: DOLNY ŚLASK
Piątek, 16 kwietnia 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: TEJO
Fot. ,.....
Kolejne prace modernizacyjne na odcinku Jelenia Góra – Wrocław zapowiadają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, które ogłosiły postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i wykonanie robót modernizacyjnych na tej strategicznej linii kolejowej. Po modernizacji pociągi na niektórych odcinkach przyspieszą do 100 km/ h. Teraz jeżdżą dwa razy wolniej.

Tym razem roboty zaplanowano między Wrocławiem i Wałbrzychem. Ekipy trafią na odcinek o długości 8,8 km na szlaku Imbramowice – Żarów. – Planowane prace obejmą m.in. wymianę nawierzchni na szlakach i przejazdach kolejowych oraz wymianę rozjazdów na stacji Żarów. W zakresie zadania jest także naprawa mostu kolejowego oraz przepustów – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Remont przewidziano też na odcinku Żarów – Jaworzyna (długość 5,8 km). Poza wymianą nawierzchni, w zakresie prac ujęto też naprawę wiaduktu stalowego. – Przewidziano również prace torowe na stacji Jaworzyna Śląska – mówi M. Siemieniec.

Ponadto wykonane będzie odtworzenie odwodnienia oraz wymiana urządzeń energetycznych. Rezultatem modernizacji będzie skrócenie czasu jazdy pociągów na trasie Wrocław – Wałbrzych. Rozkładowa prędkość wzrośnie z obecnych 40 km/h do 100 km/h. Poprawi się również stan przejazdów kolejowo – drogowych i obiektów związanych z obsługa podróżnych.

Roboty mają trwać pięć miesięcy licząc od daty zawarcia umowy. Środki pochodzą z budżetu państwa. – W minionych latach PKP PLK S.A. przeznaczyła na poprawę linii Wrocław – Jelenia Góra około 80 milionów zł (z Funduszu Kolejowego, budżetu państwa i środków własnych). Wykonano m.in. prace na szlakach: Smolec – Kąty Wrocławskie, Wałbrzych Miasto – Wałbrzych Fabryczny, Wałbrzych Miasto – Boguszów Gorce oraz stacjach: Wałbrzych Główny, Jaworzyna Śląska – wyjaśnia M. Siemieniec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rowerowy jubileusz

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~_Łowca byków 16-04-2010 9:14
Ja już wczoraj byłem na torowisku - i stówą po torze - pozostał na niej tylko ślad rdzy.
Ryba 16-04-2010 9:54
Zadanie z fizyki. Planowany odcinek remontowanego toru wynosi 8,8 km. Pociag majacy przyspieszenie 2m/s2 zdąży rozpedzic sie na wyremontowanym odcinku do 70 km/h. Ile kilometrow toru ukradli zlomiarze? ;)
~ogier 16-04-2010 10:00
Brawo PKP Tak Tszymac.....
~ 16-04-2010 10:15
Prędkośc może wzrośnie z 40 do 100km/h ale pewnie tylko na tych 8km które maja być remontowane. Jakoś nic nie nie napisano o odcinku wałbrzych jelenia góra remont tak naprawdę będzie między wałbrzych wrocław. ŚREDNIOWIECZE
~mcin 16-04-2010 10:52
Kolejne prace modernizacyjne na odcinku Jelenia Góra – Wrocław ? chyba Wałbrzych - Wrocław... Jelenia Góra - Wałbrzych nadal należy do jednych z najbardziej zdewastowanych w kraju, biorąc pod uwagę charakter linii (dwutorowa, zelektryfikowana). To jest nie do pomyślenia w kraju Unii Europejskiej żeby odcinek 50 km do Wałbrzycha pociąg musiał pokonywać w ponad półtorej godziny! Zresztą w naszym regionie mnóstwo linii uznano za nierentowne (pociąg wolno jechał, ludzie woleli jechać PKS lub autem, brak ludzi w pociągu = linia nierentowna - trzeba zamknąć i pozwolić na dewastację i rozkradanie infrastruktury). Cała ta prywatyzacja kolei o kant d... rozbić. Zlikwidować i zaorać to dzisiejsze motto Polskich Linii Kolejowych.
~bang 16-04-2010 17:23
remontują, naprawiają...a i tak swoje 3 godziny jedzie(przy dobrych wiatrach)...całe te przedsięwzięcie to wyrzucanie pieniędzy w błoto...zresztą jak to zwykle na kolei...
~do ~bang i ~mcin 17-04-2010 9:43
swoje wypociny to zostawcie w swoich pustych główkach nie mając pojęcia o PKP nie zabierajcie głosu ciekawe czy jeden i drugi pojedzie 100 km/h na dziurawej drodze samochodem jeśli w ogóle posiadacie żałosne towarzystwo i płytkie komentarze
~boapl 18-04-2010 17:52
@ 17-04-2010 09:43 Rozumiem ze Pan/Pani pracuje w PKP. Prosze odpowiedziec kiedy 50 km odcinek torowiska miedzi JG a Walbrzychem bedzie remontowany? Czy czas przejazdu 50 km zelektryfikowanego odcinka musi wynosic 1,5h? To juz rowerem mozna w tym czasie dojechac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Powalczą o puchar burmistrza

Poświęcili kapliczkę

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
664
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%