MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

„Stop agresji – bezpieczna szkoła” – debata społeczna

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 października 2014, 8:47
Aktualizacja: 0:45
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
W Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze odbyła w czwartek (9.10.) debata społeczna pn. „Stop agresji – bezpieczna szkoła”. Organizatorem spotkania była Policja Jeleniogórska, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta . Udział w debacie wzięło około 60 osób.

W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy szkół, pedagodzy, dzielnicowi, policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych , Monaru, Poradni Leczenia Uzależnień Szpitala MSW w Jeleniej Górze, a także urzędu miasta. Przybyłych na debatę przywitał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł. insp. Piotr Wałczyk oraz Zastępca Prezydenta – Jerzy Łużniak.

Debata rozpoczęła się prezentacją dotyczącą realizowanych w szkołach przez policję programów prewencyjnych, którą omówiła st.asp. Danuta Razmysłowicz oraz podinsp. Tomasz Szczurowski - naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, następnie dyrektor Gimnazjum nr 4 Beata Toczek omówiła rolę i działanie ośrodka kuratorskiego przy szkole, którą kieruje. asp. Alicja Baranowska z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze omówiła odpowiedzialność karną nieletnich oraz bieżącą współpracę ze szkołami.
Kolejną osobą , która zabrała głos była kierownik Poradni Leczenia Uzależnień przy Szpitalu MSW w Jeleniej Górze Bogumiła Błaszczyk i poinformowała o nowym programie wspierania rodzin, terapeutka z Monaru zwróciła uwagę na związek pomiędzy agresją a zażywaniem przez młodzież substancji psychoaktywnych. Na koniec głos zabrał Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej i krótko scharakteryzował podejmowane na rzecz bezpieczeństwa w szkołach wspólne działania Policji i Straży Miejskiej.

- Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w szkołach i domach. Wszyscy zgodzili się co do tego, że bezpieczna szkoła to taka, która nie ukrywa problemów, tylko reaguje i je rozwiązuje – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wakacje w Złotoryi

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 11-10-2014 23:47
kiedy wreszcie w szkołach każdy uczerń będzie bezpieczny nie będzie bity przez np silniejszych kolegów czy dręczony przez całą klasę tylko za to że na w-f gorzej mu idzie ????????????? ???????????????? ???????????
~Loleslaw 12-10-2014 12:15
Ile kosztowala podatnikow ta debata ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sytuacja w spółce Sanikom

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Trwa budowa punktu widokowego

Konkurs dla seniorów

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2201
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%