MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Stolica Karkonoszy pomoże najmłodszym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:50
Autor: TEJO
Fot. Goral, Archiwum
Czy ogólnopolskie centrum szkoleniowe udzielania pierwszej pomocy pod patronatem Jerzego Owsiaka znajdzie się w Jeleniej Górze? Taką nadzieję ma Euroregion „Nysa”, który właśnie organizuje drugą edycję konkursu poświęconego bezpieczeństwu dzieci i młodzieży.

Zmagania obejmą większość dolnośląskich szkół. W zawodach, których celem jest nauka – między innymi – niesienia pierwszej pomocy, wezmą udział uczniowie od klas zerowych do gimnazjalnych.

– To największe takie przedsięwzięcie w kraju – mówi Maciej Gałęski, koordynator zawodów z Euroregionu „Nysa” w Jeleniej Górze.
Konkurs będzie odbywał się etapami i składał z części pisemnych i praktycznych.

Organizatorzy o zawodach powiedzieli Jurkowi Owsiakowi, liderowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Skoro celem tegorocznej akcji WOŚP było ratowanie zdrowia dzieci, które są ofiarami wypadków oraz nauka udzielania pierwszej pomocy, to Owsiak powinien się o naszej akcji dowiedzieć – podkreśla M. Gałęski.

– Już rozmawialiśmy z Jurkiem Owsiakiem, któremu cała akcja bardzo się spodobała. Szczególnie fakt, że w takich zawodach uczestniczą już uczniowie zerówki oraz nauczyciele – dodał w rozmowie z nami.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, oprócz zakupu sprzętu medycznego, planuje także organizację szkoleń w zakresie pierwszej pomocy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Nie jest wykluczone, że takie centrum szkoleniowe powstanie właśnie w Jeleniej Górze.

Nie chodzi tu o budowę jakiegoś obiektu, ale o miejsce, gdzie w tym zakresie mogliby się dokształcać ludzie z całego kraju.

Euroregion argumentuje, że ma doświadczenie oraz kadrę. Podkreśla też, że Marian Stebelski, autor pierwszego w Polsce podręcznika dla różnych szkół, dotyczącego ratownictwa medycznego, pochodzi z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Remont hali sportowej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Baros 17-01-2007 13:04
Te, ja tych znam po lewej stronie na zdjęciu, jeden trzyma moją płytke Red Hotów od maja:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Są nowe defibrylatory w Jeleniej Górze  

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Promesy dla strażaków  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
757
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%