MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Stolica Karkonoszy na podium

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Jelenia Góra nagrodzona została trzecim miejscem w konkursie pod hasłem Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent miasta Józef Kusiak przedstawił osiągnięcia Jeleniej Góry na podstawie przeprowadzonego konkursu oraz rankingu „Rzeczypospolitej”, w którym stolica Karkonoszy zajęła 12. miejsce.

Konkurs zorganizowany został przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.
– Jest to duże osiągnięcie dla nas wszystkich – mówił podczas konferencji Józef Kusiak.

Zastępca prezydenta Andrzej Bira wspomniał, między innymi, o planie inwestycyjnym, ogólnodostępnym w internecie informatorze oraz o certyfikacie ISO 9001:2000, który ostatnio został przyznany urzędowi miejskiemu.

<b> Rybnik najlepszy </b>
W rankingu Rzeczypospolitej Jelenia Góra uplasowała się na miejscu dwunastym. Pod uwagę wzięto osiemnaście kryteriów, w tym m.in. tempo wzrostu wydatków, pozyskane środki unijne na jednego mieszkańca, zadłużenie, nadwyżkę operacyjną, inwestycje, ekologię, bezrobocie, normy ISO.
Pierwsze miejsce we wspomnianym rankingu zajął Rybnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~wesołek 2-10-2006 15:52
normalnie śmiechy..
~Zenek 2-10-2006 16:14
To jakieś jaja. Chyba że startowało 12 (słownie: dwanaście) miast.
~[$[ 2-10-2006 16:55
brawo,brawo wiec nie tylko zle ale tez sa jakies sukcesy
~zabobrzanin 2-10-2006 19:25
Szanowny Panie BIRA. A to ci. Nie wiedziałem żeś Pan ZASTĘPCA. Zadbaj Pan abyś nie musieli iść na wybory przez kałużę na skrzyżowaniu i jednocześnie przejściu ulic Kurpińskiego i Karłowicza. Chyba, że chcesz pan na emeryturze rybki sobie z okna łowić w kałuzy na tym skrzyzowaniu. A może odpoczywasz Pan obserwując z okna jak przedszkolaki i emeryci pokonują skokami kałuże: trafiony - zamoczony, trafiony - ochlapany przez samochod. Ja tam wolę ne być pionkiem w pańskiej zabawie. Chcę wreszcie to cholerne skrzyżowanie pokonać przej suchą nogą, a nie skakać i umykać przed wychlapaną przez samochod z kałuzy wodą. A tak to myśleżeby przy skrzyżowaniu Kurpińskiego i Karłowicza tablicę z nazwiskami osób z urzędu odpowiedzialnych i radnych starających się o o to byśmy mogli chodzić po wodzie. Ach prawda tamtędy uczęszczają przedszkolaki nie umiejące jeszcz czytać. To w takim razie umieszczę na tablicy zdjęcia. Miast z butami do sklepu z reklamacją bedziemy chodzić do tych na foto z żądaniem pokrycia poniesionych szkód, czyli pokrycia kosztow prania, nowych butów itp.
~jelgór 2-10-2006 21:32
Ale bzdura, Jelenia Góra wygrywa w rankingu przedsiębiorczości. Chyba w kategorii budownictwa hipermarketowego.
~elemental 2-10-2006 22:16
no jak wybudowali tyle hipermarketów to nic dziwnego, że "miasto przedsiębiorcze". A moze jeszcze Sz.P. Kusiak wydrukuje jeszcze jedną mapke ze swoimi osiągami (oczywiście z publicznych pieniędzy ponownie, bo jakżeby inaczej)
~ggg 3-10-2006 12:08
czy władzy miast przysługuje ten certyfikat? chyba nie !? bo gdzie są miejsca pracy! Są w Uni a nie w jeleniej. Przed wyborami się chwalą certyfikatem-śmiechu warte wystarczy przejść się bocznymi ulczkami i widać tą przedsiębiorczość władzy.
~ggg 3-10-2006 12:15
nie chwalcie się certyfikatem, przyznajcie sie do dego,ze miasto za waszych rządów stało się dziurą i za to ten certyfikat.
~Peter 3-10-2006 18:18
Tak się składa, że jestem i auditorem jednostki certyfikacyjnej (czyli mam prawo wnioskować o przyznanie certyfikatu) i konsultantem wdrażającym systemy wg norm ISO. To co muszę napisać, to kilka słów o certyfikatach, a właściwie systemach, które te certyfikaty odzwierciedlają. Wszelkie urzędu państwowe wydają pieniądze na certyfikaty tylko dlatego, że w rozmaitych rankingach dostają dodatkowe punkty. Są to sztuczne twory, które w jakiejkolwiek firmie dawno zostałyby "amputowane" jako nieefektywne narzędzie. I jeszcze jedno, przed wyborami będzie lawionowo przybywać takich "medialnych" certyfikatów; również za moją przyczyną. Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Trwa przeprowadzka LGD do Kowar

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%