MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sto tysięcy złotych dla „dziesiątki”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 lutego 2010, 7:54
Aktualizacja: 16:13
Autor: Angela
"Dziesiątka" rośnie w siłę.
Fot. TEJO
Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze wzbogaci się o wyposażenie pracowni przyrodniczej za kwotę 100 tys. zł. Magistrat podpisał umowę z urzędem marszałkowskim na dofinansowanie inwestycji z unijnego programu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”.

Każda gmina do projektu mogła wytypować tylko jedną ze szkół. Wszystkie warunki formalne i techniczne spełniła „dziesiątka” funkcjonująca przy ulicy Morcinka, w której przygotowano pomieszczenie na ten cel, umeblowanie i niezbędne instalacje. Wyposażenie na kwotę 100 tys. zł zostanie zakupione w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

– Szkoła Podstawowa nr 10 jest dodatkowo zainteresowana rozwojem nauk przyrodniczo – matematycznych, stąd też jej wybór do projektu. Miasto przygotowało pomieszczenia w zgłoszonej szkole, natomiast urząd marszałkowski przekazuje sprzęt dydaktyczny pracowni przyrodniczej, w tym m.in. sześć stanowisk komputerowych dla 4-5 uczniów na jedno stanowisko, przenośny komputer, nowoczesne mikroskopy czy tablicę interaktywną – mówi Marta Oreszczuk, specjalista w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Zadowolenia z przyznanego wsparcia nie kryje również Alina Rasiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10, która mówi, że nauki matematyczno – przyrodnicze to przyszłość edukacji. Dodaje, że do rozwijania tych dziedzin nauki zobowiązuje placówkę patron szkoły, Maria Skłodowska-Curie.

W ramach projektu szkoła będzie też realizować program rozwojowy dotyczących w szczególności przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bez podstawówki w Sosnówce?  

W szkole o używkach

Filmowy konkurs o defibrylatorach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~emiola 4-02-2010 12:28
W tekście jest błąd. Dyrektorka SP 10 nazywa się Rasiewicz, a nie Rosiewicz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wrażliwi wolontariusze u seniorów w ZOL–u

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Ekumenicznie i świątecznie

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
959
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%