MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sterylny „industrial” w aromacie kawy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 października 2009, 19:35
Aktualizacja: 19:35
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wernisaż wystawy „Szklana huta”, na którą składają się urocze zdjęcia Roberta Pietragi, to kolejny akcent „foto–ruszenia”, jeleniogórskiego, a wręcz międzynarodowego festiwalu fotografii, który tym razem zawitał do Kawabaru na placu Ratuszowym.

Miejsce to w niczym nie przypomina istniejącego tu przez dziesięciolecia sklepu Jubilera, w którym pokolenia jeleniogórzan zaopatrywały się w zegarki, pierścionki i obrączki. Placówkę zlikwidowano, a w jej miejscu powstał gustowny lokalik na zachodnią modłę. Pięknie pachnie tu kawą i ciastkami a do tego można obejrzeć równie „smakowite” zdjęcia. To za sprawą „foto-ruszenia”, imprezy animowanej przez Agnieszkę Romanowską.

– Pewnie wielu znajomych teraz się dziwi widząc te zdjęcia, bo przyzwyczaili się, że fotografuję widoczki – powiedział Robert Pietraga. Na ścianach Kawabaru zawisły bowiem obrazy przedstawiające zamarłe, ale jakże nastrojowe wnętrza nieczynnej Huty Szkła Julia w Szklarskiej Porębie. Zdjęcia są magiczne: opisać ich nie sposób. – Choć nic tam już nie działa, w środku panuje niezwykły porządek, dlatego te obrazy są takie sterylne – dodał autor. Podkreślił, że swoją pierwszą wystawę dedykuje żonie oraz dwóm córeczkom.

Na co dzień Robert Pietraga para się finansami. Zdjęcia robi dopiero od pięciu lat, ale sukcesów już ma sporo. Najważniejszy to wejście do finału światowego konkursu, szóstej edycji Annual Photo Contess. Wygrał też zmagania organizowane przez portal Fotografuj.pl, „Fotografia Roku” w MDK „Muflon” w Sobieszowie oraz II Konkurs Fotografii Industrialnej „Foto-Pein” 2008.

Ogłoszenia

Czytaj również

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

Karkonoskie witraże

Poranek rodzinny w „Muflonie” po marynarsku

Komentarze (2) Dodaj komentarz

teessi 12-10-2009 20:14
Niezmiernie zafrapowały mnie te zdjęcia. Przykuwają uwagę.
~capricciosa 12-10-2009 23:39
zdjęcia niebanalne..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Watra wraca w Otwartej Papierni

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Droga pod Reglami

Wieczór wspomnień

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
930
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%